Kedvenc Dömperem már elég romos, ezért két lehetőségem van.
- Felújíttatom, ami egy komplett fékrendszer, váltórendszer és fogaskoszorú cserét jelent, mert kb. ezek azok, amik rászorulnak, ez kijön 18-20 ezerből + szrelési költség (nem értek a szereléshez).
- Veszek egy újat. Igazából az utóbbit szeretném. Akkor viszont egy fürge, legfeljebb 10 kilós trekking vagy city legyen, teleszkóp nélkül (fontos), bírja az évi 6-8000 kilométert a városban, tartós legyen, de ne nézzen ki túl jól, és jöjjön ki 40, legfeljebb 50 ezerből.

Inkább az utóbbit szeretném. Az a kérdésem, hogy boltban kapok jobban a pénzemért, vagy érdemes körülnéznem a Mária utcában, a Pajti boltban, ahol összeraknak egyet.
A használtpiac nekem kockázatos, mert nekem egy adott kategórián belül (trekking, city stb.) minden bicikli egyforma, így nem tudom megsaccolni, hogy mennyi a valódi értéke annak, amit kínálnak.

Szóval ezt szerettem volna én most tőletek megkérdezni e. :-)

Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítások mentése” gombbal rögzíthető.
1
eti képe

Szerintem nem csak a hol a

Szerintem nem csak a hol a kérdés, hanem a mikor is. Ősszel-télen sok helyen akciósan adják, ami megmaradt.

2
boci képe

nézz el ide: Dollinger

nézz el ide:
Dollinger kerékpárszervíz
4. ker. Mátyás tér 1.
tel.: 20/4271692

van sok bicója, mindenféle árfekvésben.

----------
...akrat icob, icoB
3:-O

RABIC - LE AZ ÚTRA!

3
Stefidzsi képe

Ha már Újpest, akkor

Ha már Újpest, akkor ajánlom a www.bicaj.hu -t Szintén mindenféle bicó van itt mindenféle árban.
Dollingernek meg tényleg sok bringája van. :)

4
levin képe

bocs, hogy belepofa, de ha

bocs, hogy belepofa, de ha bringaboltba mesz, akkor a dollinger legyen a legutolso, ahol forintokat hagysz. nekem rossz tapasztalataim vannak vele, es nem vagyok egyedul...

5
levin képe

b*meg, most latom, milyen

b*meg, most latom, milyen friss tortenethez szoltam hozza... bocs. :|

6
Hotyhogy képe

Láttam az OBI-ban

Láttam az OBI-ban tizenkilenc ezerért falusiakat. Ránézésre egyszerü, becsületes, jó bringák voltak.

Cut the bull!

7
zsoltee képe

Szvsz Obi, Praktiker, Tesco,

Szvsz Obi, Praktiker, Tesco, Auchan, Interspar felejtős! A lehető legszarabb cuccokból rakják össze ezeket. Nekem van egy intersparos össztelós bringám is, de olyan, mint egy tank, kb. 18 kiló, tetülassú, a váltó zakatol, a hátsó kerék igencsak kotyog. Mindez 1 év nagyon ritka használat után (kb. 200 km). Bármelyik pillanatban széteshet alattam. Ja és mikor negyedik alkalommal használtam (nem állat módjára), akkor eltört a pedál, no comment :)

Zsoltee

8
Hotyhogy képe

Pedig vasból vannak...

Pedig vasból vannak... :)

Cut the bull!

9
Perillustris képe

10 kg-os trekking bicajt nem

10 kg-os trekking bicajt nem kapsz 50 ezer alatt, az biztos.

Az én ajánlatom a Big Bike vagy a MOAB.

> Az úton parkolni luxus! Kerékpársávot a körútra!

10
Prof.gruppetto.hu képe

Hát, 10 kg-os trekking

Hát, 10 kg-os trekking bicajt úgy általában sem kapsz, a trekking kategória nem erről szól. Egy átlagos trekking bicó 15 kg minimum, és akkor még csak sárvédő van rajta, lámpa nincs.
10 kg alatt az országúti bicók vannak, és azok sem 50 ezer alatt... (Max fixit lehet kihozni ennyiből ilyen tömeggel.)

11
zsoltee képe

Én tavaly szeptemberben a

Én tavaly szeptemberben a Hervisben vettem akciós óccó bicót :) Mounti 40ezerért, és elég jó cuccokból van összerakva, leszámítva a defektkedvelő külsőt. Most épp 50eFt "szenzációs áron" :) Bár te nem ilyent keresel... Viszont a barátnőm 30ezerét vett ugyanakkor ugyanott egy trekking bringát, ez telós, de nem nagyon szeret megmozdulni, akkor is max 3-4 centit :D Kicsit gyengébb minőség (váltók) és acél váz miatt nehezebb. Nyereg, fékkar, és ilyen apróságokon spórolnak. Viszont még mindig olcsóbbak ezek, mint a márkaboltok. Nézz körül Hervisben, Decathlonban, de kerüld a teszkó jellegű áruházakat! 40-50 körül nagyon jó gépek vannak készen. Az enyém kb. 3000 km-en van túl, és jól bírja.
Ja és tényleg jobban járnál ősszel, elég jó akciók szoktak lenni.

Zsoltee

12
Perillustris képe

Olcsóbbak, de őszintén:

Olcsóbbak, de őszintén: te komolyan gondolod, hogy egy újonnan 30 ezer forintért eladott teleszkópos kerékpár megüti a minimumot?

Akkor inkább egy Caprine City Ville vagy egy Magellan Cygnus Acél TX 30 (2006), ami itt ugyan már nem kapható, de látható, ennyi pénzért is lehet használható kerékpárt kapni.

Őszig pedig szétesik a már most is romos bringája, s az új tesztelésére pont alkalmas a nyár.

13
zsoltee képe

Hát a minimumot épp

Hát a minimumot épp súrolják :) A barátnőm 30-ezres Hervisbájkjának van pár buta hibája, de összességében nagyon jó, marha gyorsan lehet vele haladni, száraz időben brutális fékteljesítmény (100e alatti bringákhoz viszonyítva), szóval mi kell még? Jó, a váltó nehézkesen vált, a fékkar bután lötyög (de fém, nem műanyag!), a nyereg nagyon hosszú túrán kényelmetlen. A teleszkóp nehezen csinál bármit is.
Az enyém 40-ért még jobb vétel volt. Ennyiért kibírt már több mint 3000 km-t, a hátsó váltó most kezd nehézkesen váltani, de még jól használható, a teleszkóp szép egyenletesen mozogja az 5 centit, a fékek hasonlóan jók száraz időben, az első pofa még csak most érik a cserére, a hátsót kb. 2500 km után kellett cserélni. Esőben, hóban fagyban (már amennyire volt most télen :)) is használtam. Egyedül a külső gumiban csalódtam, az sorra szívta be a defekteket.
Ja most épp 50-et kérnek ezért és balansz kettőpontegy a becsületes neve.

Zsoltee

14
Perillustris képe

Van egy új tévém, olcsó

Van egy új tévém, olcsó volt, mert noname. 10 ezer forinttal többért vehettem volna egy márkásat, de nem kellett. Ennek sincs semmi baja. Hihetetlen hamar bemelegszik, nem kell hosszú másodperceket várni a kép megjelenésére. Oké, néha a legjobb résznél megy el a kép színe, ha jó a kép, sistereg a hangszóró, a távirányitóján beragadnak a gombok, de negyedszerre-ötödszörre majdnem mindig sikerül átkapcsolni, de legalább jó a dizájnja. Már évek óta nézem...

15
eti képe

Most akkor új, vagy évek

Most akkor új, vagy évek óta nézed? :)

16
Perillustris képe

Eddig a kirakatban néztem

Eddig a kirakatban néztem csak.

17
Hemü képe

Köszönöm a tippeket.

Köszönöm a tippeket. Lehet, hogy a súllyal eltájoltam magam, úgy gondoltam, hogy 10kg egy átlagos bicikli súlya. A mostani 16kg.
Egy szervizes is a Cygnus acél bringát javasolta nekem, mint olcsó strapabírót. A Hauser Voyager volt még, amivel szemeztem.
Körül fogok nézni, de a CM-re még a Dakotával megyek.

____________///Hemü\\\_____________
\ Vigyázó szemetek a békákra vessétek! /

18
Hedgehog képe

Én most szeretném eladni a

Én most szeretném eladni a Hauser Shark-omat.

CM -mez gyártás-3.
Süni
www.fabiano.hu

19
Hemü képe

De az inkább terepre való

De az inkább terepre való monti, nem? Rákerestem a Google-n. Én inkább valami fürgébb városi kialakításút szeretnék. Megirigyeltem Bocitól a "kényelmes 30-as" tempót. :-)

20
boci képe

LOL :) ---------- ...akrat

LOL :)

----------
...akrat icob, icoB

RABIC - LE AZ ÚTRA!

21
lujka képe

Lehet, hogy ezért okosok

Lehet, hogy ezért okosok engem főbe lőnének, de szerintem városba szinte mindegy, hogy montit, outit vagy trekkinget veszel. Ami lényeges lehet, az a külső szélessége és a villa dőlésszöge (jó, nyilván ebben roppant fontos szerepet játszika vázgeometria).
Amúgy Bocinak outifixije van, de szerintem nem lassabb a montijával sem.
Úgyhogy szerintem vagy vegyél egy használtat, vagy egy méretben jó vázra szerltess az árkategóriának megfelelő cumókat. Csak ezzel óvatosnak kell lenni, én is 70-ért akartam az új bicót, de végül 100 lett, mert ha már ez van rajta, akkor abból is a kicsivel jobbat rakom rá, satöbbi. Érdemes az alkatrészeket jó alaposan megfontolni.

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

22
norbijúzer képe

na azért a bringa súlya,

na azért a bringa súlya, meg a gördülési ellenállása nem mindegy, ha haladni akar az ember...
ezért akarom a traktort outira cserélni időnként :)

--
--
--
"az úton parkolni luxus!" "haladnánk!"

23
lujka képe

Gördülési ellenállás

Gördülési ellenállás tekintetében nem ismerem a vázgeometriákat, viszont abban igazad van, hogy a súly fontos lehet. A montiknál viszont nem könnyebek a trekkingek szerintem, akkor már legyen tényleg outi.
Érdemes azonban megfontolni, hogy mennyi a lámpa az útvonalon, mert például a belvárosban szerintem édesmindegy a váz, rövid gyorsításokon nem jönnek ki a különbségek. Szerintem.
Bár Hemü felénk szokott járni, ha jó az útvonal (lámpa, aszfalt), akkor érdemes megfontolni az outit.

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

24
RoGeR képe

Szerintem városi

Szerintem városi közlekedésre a trekking/cross gép egy igazán jó választás.
A nagy kerék-ballonos gumi párosítás miatt nem ráz mint egy full merev monti, jók az áttételek mindenre (jó, nem lehet beforgatni 50-60 közé).
Cserébe kicsit nehezebben megy, mint egy országúti (nagyobb gördülési ellenállás, nagyobb súly).

Ha most kéne városi gépet építenem, akkor egyértelműen trekking lenne (szigorúan merev villával).

25
lujka képe

Miért nem lehet egy outi

Miért nem lehet egy outi vázra célnak megfelelő felnit és külsőt rakni, valamint megfelelő váltót/fogassort választani? :)
Vagy nincs is trekking vázgeometria? :)

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

26
R A M képe

Az én outim első

Az én outim első villájába nem nagyon férne be egy nagyságrendekkel szélesebb felni/külső. 23-as gumikkal gurulgatok és a kisujjam első percét se tudom betolni a köpeny meg a villa közé. Racsniból meg gyakorlatilag egész sokfélét lehet választani főleg most, a triplatányéros outik (soha nem fogom megérteni)divatjának idejében. Vannak olyan racsnik is, amik 14-nél kezdődnek, a végük meg 28.

RAMage

27
norbijúzer képe

az én outimon is ilyen van.

az én outimon is ilyen van. 14-28-as racsni. bár sztem egy 12-es legkisebb még jól jönne :)

--
--
--

28
Perillustris képe

Szerintem városi

Szerintem városi közlekedésre egy fitness gép az igazán jó választás. :)

29
zsoltee képe

Mert ugyebár a neve is erre

Mert ugyebár a neve is erre utal... :P
Én is inkább a trekkingre szavaznék. Bár még nem volt se outim se fixim se fitnessbájkom, de túl sérülékenynek tartom ezeket a jó magyar utakra. És mi van, ha 50 métert földúton kell megtenned? Lehet, hogy kellemetlen lenne ;) Ennyit nem ér a plusz sebesség. Sík terepen szécsendben, jó úton slick gumis montival is megyek 35-tel hosszú távon (városi értelemben hosszú távon). A trekking a 28-as kerekei miatt talán még jobb lehet. Viszont virsligumit használni városban elég merész szerintem :) Nem éri meg az 5 km per óra sebességkülömbség (városban!)

Zsoltee

30
Prof.gruppetto.hu képe

Na most gondolkodj

Na most gondolkodj fordítva. Évi 50 méter földút miatt megéri traktorgumis tankkal járni? :)
Nézz meg egy cyclocross versenyt, ott a max gumiszélesség 35 mm, mégis elmennek hóban, sárban :)
Én a régi bringámmal, 28 mm-es slick külsővel akár erdei utakra is el-el tévedtem, de most sem esek kétségbe, ha az országútival (23 mm, 9 bar) pár száz méter erejéig le kell térni az aszfaltról.
Persze városban én is trekking bicót hajtok, 40 mm-es slick gumikkal, 4 bar-on. De időnként eszembe jut, hogy de jó is lenne mondjuk egy jó kis fitnessz bicó ide... :) De nincs pénzem már több bringára, a trekkinggel meg legalább tudok terepre is menni, ha úgy hozza kedvem. (Felrakom a 47 mm-es terepgumikat, aztán uccu...)

31
zsoltee képe

Úristen, hogy megváltoztam

Úristen, hogy megváltoztam két hét alatt :D Jövő héten én is virsligumis leszek :) Már tárgytalan az előző hsz-em :)

Zsoltee

32
zsoltee képe

potenciális szpemmör vok.

potenciális szpemmör vok. ninja alkoss valamit plz!

upd: mint várható volt, nem történt változás, na próbáljuk meg megint a hsz-t:

Perillustris:
Mert ugyebár a neve is erre utal (fitness)... :P
Én is inkább a trekkingre szavaznék. Bár még nem volt se outim se fixim se fitnessbájkom, de túl sérülékenynek tartom ezeket a jó magyar utakra. És mi van, ha 50 métert földúton kell megtenned? Lehet, hogy kellemetlen lenne ;) Ennyit nem ér a plusz sebesség. Sík terepen szécsendben, jó úton slick gumis montival is megyek 35-tel hosszú távon (városi értelemben hosszú távon). A trekking a 28-as kerekei miatt talán még jobb lehet. Viszont virsligumit használni városban elég merész szerintem :) Nem éri meg az 5 km per óra sebességkülömbség (városban!)

33
Perillustris képe

A fitness kategoria is

A fitness kategoria is elegge flexibilis. Nem serulekeny, ha jo alkatreszekbol van osszerakva. Nekem van, s szar uton is lehet vele menni, igaz, nem tul komfortos, viszont varoson belul meghalalja a valasztast a vekony vaz es kerek, na meg a 8kg.

34
Prof.gruppetto.hu képe

8 kg? :O Az még országúti

8 kg? :O Az még országúti bringából is félmilla legalább! Milyen fitness bicó ami 8 kg?

35
pethodavid képe

bocs az offért! vki mondja

bocs az offért!
vki mondja meg pls, hogy honnan lehet megtudni, hogy pl az 51-es hsz. mire válaszol? következtessem ki vagy valami utal rá? (csak én nem veszem észre)

36
Prof.gruppetto.hu képe

A hozzászólás

A hozzászólás megjelenítési lehetőségek között válaszd valamelyik beágyazott változatot, úgy a szálak egymásba ágyazva jelennek meg. Ennél jobb megoldás egyelőre sajnos nincs.

37
snoop képe

illetve sminkbe ki lehetne

illetve sminkbe ki lehetne íratni, csak minek? minden egyes hozzászólás megjelenítéséhez kéne egy plusz lekérdezés, annyit meg nem ér.

38
Perillustris képe

Egy országúti Moser az

Egy országúti Moser az alapja, azon LX cuccok, vekony kerekek, s mas semmi, így lehet könnyű. Használt cuccokból lett összerakva, ez is préselte az árát szerencsére. Vagy sem, mert a váz eltört, ráadásul nem is a hegesztésnél. :(

39
Prof.gruppetto.hu képe

És mivel mérted le? Nem

És mivel mérted le? Nem akarlak megsérteni, de én ezt a tömeg adatot még továbbra sem hiszem el. :) Félmilliós országúti bringák katalógus szerinti tömege kb 9 kg pedál nélkül.... És a katalógusban szeretnek lefelé tévedni, meg a legkisebb vázméret adatát közzétenni...

40
Prof.gruppetto.hu képe

Ezt a "nem lehet beforgatni"

Ezt a "nem lehet beforgatni" állítást kikérem a trekking bringáim nevében!

41
zsoltee képe

A montimat is fel tudom

A montimat is fel tudom pörgetni 55-re, 60-nál már inkább csak gurulok. Ja és ritka szar áttételem van: 42-13 a max.

Zsoltee

42
zsoltee képe

Nekem montival is megy a

Nekem montival is megy a kényelmes 30-as :) igaz, hogy slick gumikkal. De a trekking még jobb választás lehet a 28"-as kerekek miatt.

Zsoltee

43
Hemü képe

Lehet, hogy a tiéddel nekem

Lehet, hogy a tiéddel nekem is menne. :-)
Na jó, az enyémet is pörgettem már fel 44-re sík terepen, és tettem már meg a Dunabogdány és Leányfalu közti 10 kilométert 20 perc alatt 30-as átlaggal, de utána jobbnak láttam lassítani. Igaz, az még alkalmi bringásként volt jó pár éve, az is igaz, hogy a biciklim sokkal jobb állapotban volt, mint most (múlt héten az egyik hajtócsapágyat szedték ki belőle darabokban, és a racsni is úgy zakatol, mintha segédmotoros lenne), szóval nem tudom, na. :-)
Lehet, hogy mégis felújíttatom, és akkor lesz egy jó használt biciklim. :-)

A CM-en körbejárhatnánk egy kicsit a témát, mert tényleg nem értek hozzá.

44
zsoltee képe

rohadt robot, megint

rohadt robot, megint spammernek néz! Ninja, egy egyszerű fejlesztés:

if (count(júzer.comments) > 20)
// neeembáánti
else
csibészKapdEl(spamgyanushsz);

ja és ugye most tényleg visszaállítod az üzeneteimet, nem úgy mint multkor? Köszi!

update: ez se gyógyult meg. szerintem a linkes aláírásomat nem szereti ismét :(

szóval OFF vége

Felpörgetés sík terepen megy már 50re is (spd a király :)), de a hosszútávú teljesítmény fontosabb. A laza 30-as átlagban elég kemény, de hosszútávon 30-35-tel kényelmesen tudok haladni, a többi a piroslámpák hibája :) Mondjuk azért az se mindegy, hogy esőben elfekszel a villamossínen, vagy átmész rajta. Földúton át lehet vágni valahova, akkor kerülsz egy nagyot, vagy bírja rövidtávon azt is a bringa. Sztem városba trekking...
Az én cangám is csúnyán zakatolt kb 2-3 hete, de úgy tűnik, hogy meggyógyult :) Én szerintem ősszel veszek egy második bringát, ha lesz jó kis akcióban :) Gyenge az átvitel (42-13 a max), első tárcsaféket akarok, hogy esőben is meg tudjak állni, és szárazon is tuti jobb legyek a kamionnál, ami előttem megy :D De ha ezeket mind cserélném, az már majdnem egy új bringa ára, úgyhogy ez jó így ahogy most van, és ősszel veszek egy tökéletest :)

45
enioth képe

Szassztok! Hol érdemes

Szassztok!
Hol érdemes körülnézni használt bicajért? Egy országúti és egy city-szerű kéne. Volt egy 25 éves Favorit venyám, ellopták...
enioth

46
Stenkey képe

Sziasztok! Nekem van egy

Sziasztok!

Nekem van egy balance tipusú Hervis-es brinyóm,tavaly vettem a CM-re!
Szóval ez akciós volt 30-ból kijött,most egy év után le kellett cserélnem a hátsó kereket!
De ezt is megusztam 15-ből!
Én csípem a bike+ cuccokat!
15.ker.ben van egy névtelen kis bringabolt,az elég olcsó,ők asszem épitenek is,meg talán láttam ott használt gépet is,ha gondolod előkeresem a pontos címet!

Jó tekergést!
Sten.

47
gsuveg képe

én használt bringát

én használt bringát néznék. dobsz nekem üzenetet, talán tudok segíteni neked. Lányomnak vettünk 15"ös felnőtt montit XT cuccokal (LX fékek), elég jó áron. (persze az más kategória).

48
norbijúzer képe

én is gyors bringát

én is gyors bringát keresek, szintén olcsón...
csak épp az átlagnál nagyobb váz kéne, mert 182 cm vagyok. és ilyen méretben csak drágábban láttam.
de ha valaki tud 20-30-ért egy jó állapotú outit, akkor szóljon! :)
nem hártány, ha erős felnikkel rendelkezik a gép, mert a budapesti utak megkövetelik ezt...

--
--
--

49
Perillustris képe

Fitness kerékpárban

Fitness kerékpárban gondolkodj! Itt van néhány jó ár-érték arányú:
http://www.bicaj.hu/

("Fitness kerékpárok. A legújabb, egy-két éve elkezdodött tendencia a fitness kerékpárok terjedését mutatja. Ezekbol még elég szűkös a kínálat, és Magyarországon még nem nagyon ismerik. A fitness kerékpár lényege, hogy a hagyományos országúti kerékpárokból indul ki, de más kormányt és egyéb alkatrészt alkalmazva a Cross kerékpárok kényelmét idézik elő. Ezek gyakorlatilag csak szilárd burkolaton használhatók, és könnyebbek mint a Cross kerékpár. Keskeny gumival készülnek, ebben az országúti kerékpárokra hasonlítanak.")

50
norbijúzer képe

hát érdekes

hát érdekes öszvér-kinézetük van.
viszont nem annyira olcsók, mint szeretném...

--
--
--

51
zsoltee képe

Vajon mikor fognak gyártani

Vajon mikor fognak gyártani fitness bicajt 48-as méretben? Itt 52 volt a legkisebb. Másik költői kérdés: vajon ha lenne egy 48-as outi váz, akkor milyen nehéz lenne összeépíteni egy ilyen öszvér gépet? alkatrészellátottság, kompatibilitás, stb...

Zsoltee

52
RoGeR képe

Matuzmestert vagy Érden a

Matuzmestert vagy Érden a Maxi-Bikeot nem nézted még?
Amúgy milyen magas a barátnőd? 150 cm?

A kompativilitás meg sokmindentől függ. Fejcső, monoblokk, hátsó villasaru távolság. Ezek talán a legfontosabbak és amin bukhat egy dolog.

---
Bringasávot a Nagykörútra!

53
zsoltee képe

155cm. A kívánt bringa

155cm. A kívánt bringa váza neki megfelelő (elvileg 48cm, de lehet kicsit kisebb is), de hagyományos gyémántalakú "férfi" vázas, semmiképp se női. Alu váz, lehető legegyszerűbb, könnyű legyen. A kerék lehetőleg 622-es, ahhoz van elég nagy választék, szélességben kb. 28-30 lenne a jó. A vázra menne majd csomagtartó is, ideális esetben hekkelés nélkül. Az áttételek széles tartományban mozogjanak, hegyre se szenvedjen, lefelé se pörögjön túl. Kormány még bizonytalan, de talán inkább koskormány.

Na ez az a bicikli, ami gyakorlatilag nem létezik :( Csak kompromisszumos megoldásokat láttunk, illetve egyedi építést, amihez azért érteni is kell, meg nem az olcsóságáról híres.

Zsoltee

54
norbijúzer képe

48-as outi váza van

48-as outi váza van buksibóbitának is, csak az sem az olcsó kategória...

--
--
--
--
amit leírok és amit lefotózok

55
grafitember képe

Nem tudom, milyen hosszú

Nem tudom, milyen hosszú lábai vannak, de 155-es magassághoz a 46-45 ös váz passzol inkább.

A 30-as gumi outi vázakba már nem fér be, alu vázakba, ekkora méretnél már a 25-ös is cinkes.

A középcsapágyház mérete szabvány (olasz: 70 mm, angol 67 mm), a láncvillahossz 400-450 mm, a vastag csövektôl egyszeréen nem fér el a gumi. Vagy csak nagy lapítások árán, de akkor meg ott törik, mint a ropi.

Szerintem érdemesebb 15-16-os trekking vázat nézni és abba oúti kerekeket fûzni.

56
zsoltee képe

köszi a tippet! igen, a

köszi a tippet! igen, a lába a rövid, úgyhogy a kalkulátor valszeg ezért hibázott, 48-49-et adott ki az összes. Egy 49-esen csak lábujjhegyen ért le a lába a váz felett.
Egyébként abban maradtunk, hogy most nyár végén nézünk vmi korrekt használt trekkinget jutányos áron, aztán varázsolunk belőle vmi szuper túragépet :) Most is trekkingje van (vagyis cross), de kegyetlen szar a vázgeometriája, női vázas, a kormány kis tempónál kezelhetetlen, magasan van, stb... na megy a lehető legolcsóbb teleszkóp van benne, aminek csak hátrányai vannak :(

Zsoltee

57
AlBundy képe

apro.bikemag.hu oldalon

apro.bikemag.hu oldalon csíptem meg egy Puch Outit 3-4 hete. 12k-ban volt összesen postaköltséggel. Tiptopp állapotban van. Kis takarítás, zsírozás. és gyönyörű városi bringa lett belőle.

58
gsuveg képe

van képed róla?

van képed róla?

59
AlBundy képe

Itt látható a takarítás

Itt látható a takarítás előtt, ebben az állapotban kaptam:

http://w3.hdsnet.hu/macskak/DSCN4027.JPG

60
norbijúzer képe

nézegetem is azt az oldalt,

nézegetem is azt az oldalt, eddig semmi jó, bár már 2 érdeklődő emailt kiküldtem... az egyiket az előbb, a másikat még pénteken, de még nincs válasz :/

--
--
--

61
Stefidzsi képe

Az apró és Puch szavak

Az apró és Puch szavak eggyüttes használata miatt egy kis tikkelés kezd rámjönni, ugyanis nekem nem volt túl nagy szerencsém ezen a téren. De erről készül a blogbejegyzés, amit majd a hét közepén felteszek.

62
Névtelen képe

Sziasztok! Keresek Schwinn

Sziasztok! Keresek Schwinn csepel cruiser kerékpárt magamnak és a páromnak írjatok lécci a címemre h hol lehet a legolcsóbban kapni, nálunk n3 agyváltós 51ezer, láncváltós 48ezer a sima 41ezer. ha vki tud ennél olcsóbbat de inkáb agyváltósat kérem szóljon. Üdv noni
Címem : noni0110@freemail.hu

63
bajszos képe

Én leadok egy szavazatot a

Én leadok egy szavazatot a használt cuccra.
Először egy új Kelly's trekkinget vettem, amivel nagyon is elégedett voltam. Most viszont egy átalakított használt Puch outit használok, és ez bizony olcsóbb volt, majdnem pont olyanná vált amilyet szeretnék, és jobb élmény tekerni rajta. Egyébként szerintem a városban az outi-trekking-monti viszonylatban nem az elérhető végsebesség a legfontosabb kérdés, hanem az, hogy egy adott sebesség tartásához, mekkora energiabefektetés szükséges.
B.

64
zsoltee képe

Ha véletlenül

Ha véletlenül Németországban járnál, akkor ez a tuti választás! Cross/Trekking bringa, 28-as kerék, alu váz, Shimano Deore váltó, első tárcsafék, gyenge de városba pont jó teleszkóp, sárvédő, szarv, soksok apróság, amit nem kell külön megvenni. És mindez csak 50000 Ft kb. De sajnos nem szállítanak külföldre. Nálunk ilyenek miért nincsenek?

Zsoltee - akinek a linkes aláírása a rencer ellensége

65
Névtelen képe

Sziasztok Mivel nem vagyok

Sziasztok

Mivel nem vagyok nagy bringás megkérdezném tőletek, van -e ilyen típusú bringa, hogy Diamondback Racing és ez milyen minőségű.

66
Stenkey képe

http://www.diamondback.com/ -

http://www.diamondback.com/

-
-CM-t minden hétköznap!!!
-

67
zsoltee képe

Egyre inkább hajlok arra,

Egyre inkább hajlok arra, hogy a topicnyitó kérdésre a Decathlon a helyes válasz. Jövő héten ott veszem meg az új bringámat, egy országútit 70ezerért. Ilyen felszereltségű bringát máshol 80-90-ért lehet kapni. Itt jár mellé az ingyenes összeszerelés és beállítás, az árban benne van egy brutál nagy (remélem fényes is :)) első lámpa, hátsó lámpa, csengő stb. Ez volt az ár/érték arány kérdése.
A másik a kiszolgálás: mindig ott lófrál 3-5 eladó a bringaosztályon, és alapból nem zaklatnak mindenkit, de ha odamész valamelyikhez, akkor nagyon szívesen segítenek, többnyire értenek is az adott dologhoz. Ha valamihez kevésbé értenek, akkor odahívják a kollégájukat. Ma voltam bringát nézni újra, leszedettem a kinézett bringát az emelvényről, kipróbálhattam az áruházban, mentem jópár kört. A kedvemért ketten nekiálltak pumpálni, nyereg magasságát állítgatták folyamatosan. Először egy 54-es vázút néztem, az kicsinek tűnt, leszedték az 57-est is, pumpálás újra, hajtókar felrakás, kormány rögzítés, szinte darabokban volt a gép és 5 perc alatt belőtték nekem, hogy kipróbálhassam. Szerintem első osztályú volt a kiszolgálás, pedig nem is egy 300ezres gépet akarok venni, hanem a legolcsóbb országútit.

Zsoltee

68
norbijúzer képe

nembaj, a vásárló az

nembaj, a vásárló az vásárló!
még ha csak érdeklődik is, készségesek, hogy aztán legközelebb is szivesen menj vissza. nameg ha továbbadod másnak a jó tapasztalatot, az máris nem kevés ingyen reklám nekik :)
szóval a normális kereskedők így csinálják. kár, hogy van ellenpélda is, bár azért én a bringás boltok közül csak elenyésző számban találkoztam eddig olyan kiszolgálással, ami nem tetszett.

--
--
--

69
zsoltee képe

Ja igazad van. Nagyon rossz

Ja igazad van. Nagyon rossz kereskedővel még nem találkoztam, csak sok semlegessel. Tessék itt van, x ft lesz. Itt pedig tényleg foglalkoztak velem.

Zsoltee

70
magwas képe

Devecser, apronet, Gazsó. A

Devecser, apronet, Gazsó.

A belvárost pedig le kell zárni.
--
a bátor kommutátor

71
boci képe

+

+ Dollinger

----------
...akrat icob, icoB

RABIC - LE AZ ÚTRA!

72
Hemü képe

Jártam Dollingernél, egy

Jártam Dollingernél, egy 15 éves Scott trekkinget néztem 45-ért. Csak az a fájdalmas, hogy mennyire nem értek hozzá. Mondhat róla akármit, én elhiszem.
Jártam a Pajtiboltban is korábban, ott kb ugyanennyiből hoznának ki egy Nerida CrMo vázas trekkinget alap alkatrészekkel. Ebben is látok fantáziát, mert a váz legyen jó, a többit lehet később fejleszteni.
A Vadász utcai boltba jövő hétre érkeznek Nerida trekkingek 60 ezer alatt.

Most itt tartok. Na meg ott, hogy Dömperem hátsó tengelye megint eltörhetett, mert lötyög a kerék.

_________///Hemü\\\__________
\ Bitta Hebud, samdacia of Bilagit /

73
zsoltee képe

15 éves 45ezerért?? Az

15 éves 45ezerért?? Az újkorában hányszázezer volt? 50-60-ért már nagyon korrekt ÚJ trekkinget kapsz, akciósan akár 40-ért is.

Zsoltee

74
Hemü képe

Mondta is, hogy drága

Mondta is, hogy drága jószág lenne ez újonnan, csak "sok buta ember van, aki nem becsüli".

75
eti képe

Ez a Nerida olyan, mint az

Ez a Nerida olyan, mint az Adios meg az Adisas? :)

76
Hemü képe

Hopp, az Merida lesz. Akkor

Hopp, az Merida lesz. Akkor csak a fülem csengett.
:-)

Edit:
De nem is, mert Nakita. Közben eszembe jutott.

77
Hemü képe

Megvan! :-) Egy Magellan

Megvan! :-)

Egy Magellan Corvus a Big Bike-ból (Árkád), a cikkel ellentétben tökéletesen teló- és rugómentes, a nyereg is más, és a fékkar felől sem hallottam zajt a rázósabb aszfaltaon sem. Nagyon szépen megy, és 49900-ért vesztegetik.
Csak betértem, "miért ne" alapon, megláttam, és azonnal megvettem.
A váltó röcög, azt még állítanom kell.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Vettem hozzá egy Abus Szabócenti lakatot, mert azt már sokan dícsérték.

78
p-mann képe

A szabocenti az az

A szabocenti az az osszetekerheto puha meroszalag. Ez a "magyarosan" colostoknak hivott zollstockra, merovesszore hasonlit :)
Amugy jopofa.

79
cinamon képe

Kérdés: melyik jó, melyik

Kérdés: melyik jó, melyik éri meg?
Schwinn Ranger Fully - 38.000 Ft.- (biciklik.hu)
(+ ki mit tud az interneten rendelhető bicókról?)
Decatlonban Decatlon név alatt futó gépek?
Intersportban Taifun 27000.- állítólag féláron de nem össztelós, viszont Shimano váltós, szimpi...

véleményeket várom szeretettel, amúgy Bp-re kéne, rendszeres használatra...

80
Stefidzsi képe

A biciklik.hu egyenlő a

A biciklik.hu egyenlő a már korábban említett bicaj.hu-val, ahonnan Én is rendeltem az Altrix Mistralomat, szal velük nincs gond.
Viszont én össztelós brinyót, legalább is ilyet, biztos nem vennék. Egy idő után a hátsó teleszkóp forgáspontja idegesítően nyikorog. Akkor inkább egy rugozó nyeregcső.
Ha Bp-re szeretnéd rendszeres városi használatra, akkor vmi merev vázas, merev villás jó állapotú használt trekkinget ajánlanék. Ami nem szúr szemet a bringatolvajnak, mégis megbízhatóan elvisz Aból Bbe. Persze egy jó U-lakattal megtámogatva. (De ez csak a magánvéleményem.)

81
zsoltee képe

A Decathlon cuccok nagyon

A Decathlon cuccok nagyon jó ár-érték arányúak, én ott vettem országúti bringát és elégedett vagyok vele.
A Schwinn-t nem ismerem igazán, de szerintem még mindig sokkal jobb, mint bármelyik teszkó-osan-metro-stb.-bike!
A féláron dolgoknak ne higyj, átverés, ettől függetlenül jó lehet a gép. Én a Hervisben vettem 90-ről 40e-re leárazott montit, de annak tényleg 40-50e volt az értéke. Shimano váltóból is van szar meg megfizethetetlen és mindenfél a kettő között.
Összteleszkópot meg felejtsd el, csak energiapazarlás! Az ilyen gépeket erdei zúzásokra találták ki. Egy jó gumi csillapít annyit, hogy ne legyen kényelmetlen, inkább a nyereg a fontos, amiből nem fogsz jót kapni 50e ft alatti bringával. Én országúti bringával járok Bp-en és nem hiányzik a teleszkóp egyáltalán. Még 100 km felett se... Átlagembernek városba trekking bringát javasolnék, az jó kompromisszum, aztán majd a következő bringádnál érezni fogod, hogy milyen irányba szeretnél menni. Én első telós montival kezdtem és most országúti bringával járok :)

Zsoltee

82
Prof.gruppetto.hu képe

Ebben az árkategóriában

Ebben az árkategóriában felejts el bármilyen teleszkópos biciklit, pláne egy össztelóst... Plusz súly, kopó alkatrészek és a dolgukat sem teszik rendesen. Helyette vegyél egy merevvillás, merevvázas, tisztességes kerékpárt. Városba inkább trekkinget, vagy vékony gumis montit. (Országútiban sajnos ilyen áron csak használt bringa jöhetne szóba.)
Csak a miheztartás végett: egy belépő szintű, de még jónak mindig nem mondható első teleszkóp önmagában 20 ezer ft-nál kezdődik, ugyanez hátsó rugóstagnál valahol 100-nál. De ha azt szeretnéd, hogy ezek rendesen működjenek is, akkor 50/200 KHUF az alapár. Na most ha ehhez bringát is szeretnél, (gondolom igen), akkor látszik, hogy első telóval 50-60 alatt semmit nem érdemes nézni, de ha korrektet akarsz, akkor inkább 90-et szánsz rá legalább. Ha össztelőst akarsz, akkor 300 alatt nincs semmi, amit érdemes megvenni, de egy jó fully 400 alatt sem nagyon kapható meg...
Nem elrettentés képpen írtam le ezt, hanem hogy tudd, mire számíts ezeknél a legalsó kategóriás bringáknál...
Kb ez az a minimum, amit már meg szabad venni, tanulmányozd:
http://www.bigbike.hu/?level0=bikes&page=bikes&cat=Caprine&id=476#

83
pethodavid képe

"Plusz súly, kopó

"Plusz súly, kopó alkatrészek és a dolgukat sem teszik rendesen"
Nem csak, hogy nem teszik rendesen a dolgukat, de veszélyesek is. Sok durva dolgot láttam már a tesco szintű összetlós bringáknál és még egy magasabb járdaszegélyről sem jönnék le vele nemhogy egy hegyről. Balesetveszélyes és ez igenis elrettentés!

84
Prof.gruppetto.hu képe

Azért talán a városban

Azért talán a városban nem törne össze alatta, meg itt most mégsem teljesen a tesco szintű bicókról van szó. De az észrevételed jogos, sportos használatra már ezek sem alkalmasak, valóban veszélyes lenne velük kicsit is erősebb terepre menni.

85
zsoltee képe

A 40ezres, első telós

A 40ezres, első telós Hervisbájkom szépen rugózik 4-5 centit, nincs vele baj, bár azóta rájöttem, hogy értelme nem sok van :) Egyébként barátnőm 30ezres hervisbájkjában csak karambolnál moccanna meg a divatteleszkóp, csak design rajta... de annak meg drága.
Na és most kapaszkodj meg! Mi rugózik a legjobban? Az intersparos eurobike falco össztelós szörnyeteg :D Olyan kényelmes, hogy öröm vele 15-tel gurulni a lejtőn :D 30 fölé még nem nagyon sikerült gyorsulnom vele köszönhetően a közel 20 kilós súlyának és a kritikán aluli alkatrészeknek :) Ekkora tempóval még az se halálos ha eltörik a hátsó tengely menet közben :D Pedig erre van a legnagyobb esély a jelek alapján, vagy a monoblokkban vmi károsodásra. Azt meg se említem, hogy a pedál 3. használatnál eltört :) Viszont a rugók megleptek, hogy ilyen olcsón is működik! Megcsinálták, hurrá :D Szóval ez volt a bohóckodós otthoni bringám, most már van 2 normális, úgyhogy nincs szükségem erre a tankra. Öngyilkosjelöltek, kaszkadőrök és vakmerők jelentkezését várom, ha megvennék ezt a csodát :) Ha elszállítja, 2ezerért viheti, ha nekem kell elvinnem, akkor km-enként 100 ft a veszélyességi pótlék :D Amúgy még nincs benne 1000 km se, de a jelek alapján nem is lesz sokkal több :D
Áruházi bringát soha ne vegyetek!! (Decathlon, Hervis más tészta, ott csak apróságokkal vernek át)

Zsoltee

86
Prof.gruppetto.hu képe

Na most rugózni bármilyen

Na most rugózni bármilyen gagyi teleszkóp rugózik, amikor frissen összeszerelték. Viszont ha nincs normális csillapítása, akkor ez kb arra jó, hogy miután belehuppansz egy gödörbe, onnan jól kidobjon. Nem éppen erre való egy igazi teleszkóp, ugye...
Aztán meg ezek az áruházi teleszkópok csak száraz, meleg, napos időben és csak néhány 100 km-en át működnek, utána elkopnak, berohadnak, szétesnek, stb...

87
Hemü képe

Nekem ez jött ki kb.

Nekem ez jött ki kb. 86-ból: bicikli, rá a sárhányó, a csomagtartó a dobozzal, a prizmák, a kilométeróra és a lakat (a doboz előtt figyel). A kitámasztót, a csengőt és a lámpákat a régiről raktam rá. A hátsó lámpa elhelyezését kell még záros határidőn belül megoldanom.

Szigorúan telómentes. :-)

88
Stefidzsi képe

Nagyon szép biciklid

Nagyon szép biciklid lett.
Hátsó lámpa prolémádra pedig van egy nagyon jó megoldás: csomagtartóra szerelhető széles prizma 2leddel ellátva, ami vilogó és folyamatos világításba kapcsolható (2db AA elemmel műxik). Feltéve, ha a dobozod íve nem takarja el. Azt hiszem a BringaButikban is láttam.

89
eti képe

A Cateye TL-LD500 is ilyen,

A Cateye TL-LD500 is ilyen, de 3 LED van benne (bár az is lehet, hogy erre gondoltál).

Villogó üzemmódban nem folytonos a villogása, hanem három villanást egy hangyányit hosszabb szünet követ.

Viszont a kép alapján gyanús, hogy eltakarná, meg hát egy csavarozás után lopható.

Hemü: Némelyik Cateye villogóhoz adnak csipeszes sínt, amivel ruhára lehet feltenni. Ezt odaszigszalagozhatnád a dobozra. Így a lámpa még kivehető marad, nem tudják lelopni.

90
Stefidzsi képe

Én nem erre gondoltam. Én

Én nem erre gondoltam. Én egy sima mezei, márkátlan lámpára gondoltam, ami teljesen úgy néz ki, mint a csomagtartóra szerelhető téglalap alakú piros fényvisszaverő prizma, csaképpen a közepéből kidudorodik a 2db led burkolata, valamint egy picit vastagabb a elem és az elektronika miatt. (olyan mint a manapság divatos trekkingeken található dinamós tesója, csak ez elemes)

91
Hemü képe

Eltakarná. Én egy kis

Eltakarná. Én egy kis lyukra gondoltam a doboz tetejére, ahová oda tudnám csavarozni, esetleg a villára lehetne szerezni egy lámpát, vagy...vagy...vagy...

Dehogyis! Kell egy fémlap, ami lenyúlik. A tetejét odacsavarozom a csomagtartóhoz, az aljára meg rácsavarozok egy olyan lámpát, amit egyébként a csomagtartóra lehetne. A TL-LD1000-el szemezek, ha már...

92
Stefidzsi képe

Ennyi erővel eleve

Ennyi erővel eleve csavarozhatod magát a lámpát a dobozra, így a lámpa csavarjaihoz sem férnek hozzá. (gondolom zárható doboz)

93
Hemü képe

Az, bár nagyon egyszerű

Az, bár nagyon egyszerű zárja van.

94
Prof.gruppetto.hu képe

A Corvus a hazai piacon

A Corvus a hazai piacon szerintem az elmúlt évek legjobb ár/érték arányú bringája. 3 éve hozták ki ezt a modellt, azóta szebbet igen, de jobbat még nem láttam ennyi pénzért.
Talán mondanom sem kell, hogy több mint 2 évig ilyet hajtottam. (Amíg el nem lopták.)

95
Hemü képe

Igen, és ez most

Igen, és ez most különösen olcsó volt. Egy boltos nem akarta nekem elhinni, hogy Corvust vettem 49900-ért.

96
Prof.gruppetto.hu képe

Lehet, hogy nem említetted

Lehet, hogy nem említetted neki, hogy merev villával vetted? De amúgy még úgy is rendkivül olcsó, gondolom Alivio/C051 váltókkal, EF50 fékváltókarokkal van. Más gyártónál ez merevvillával is 60 legalább.

97
Hemü képe

Említettem, de ott volt a

Említettem, de ott volt a bicaj is, mert betoltam a boltba. Éppen csomagtartót vettem hozzá, és ezért külön megnézte. A katalógusban nem talált 62500 alattit, igaz, abban még nem volt TX50-es.

Na jó, azért elhitte, csak meglepődött. :-)

98
zsoltee képe

Hol vetted ilyen jó áron?

Hol vetted ilyen jó áron? Létezik Corvus kis méretben is? A barátnőmnek kéne, de férfi vázas csak kicsi :) Az lenne a legkirályabb, ha külön váz is lenne.

Zsoltee

99
Prof.gruppetto.hu képe

Corvus sajnos csak két

Corvus sajnos csak két méretben van: 18" és 20".

100
zsoltee képe

És mekkora kéne mondjuk a

És mekkora kéne mondjuk a barátnőmnek, ha outiból 46 körül lenne az ideális? Átszámítva a 18"-os pont ekkora, de pl. az én 19"-os montim nagyon nagy neki.

Zsoltee

101
Hemü képe

Hoppá, most látom, hogy

Hoppá, most látom, hogy tőlem kérdezted. :-)
Az Árkádban, a RideBike-ban. A Cseke Rt. forgalmazza. Ja, és teleszkóp nélkül, de nálam ez feltétel volt.

______///Hemü\\\_______
\ ...Lövöööölde tééééér... /

102
joe képe

szia, hol tudtad beszerezni

szia,

hol tudtad beszerezni a csomagtartó dobozt? 3 hónapja próbálok hozzájutni, de a bikernél nincs, sem ebikenál, még a bringabutik sem tudott találni...
egy angol oldalon találtam meg egyedül, csak hát 25 font plussz postak....

plíííz

103
Hemü képe

Levél ment, de ide is

Levél ment, de ide is írom:

Molnár Kerékpár
Cím: 1163 Budapest, Veres Péter u. 91.
Telefon: (1) 4035706

\ Bitta Hedud, samdacia of Bilagit /

104
cinamon képe

Köszönöm a tippet, tegnap

Köszönöm a tippet, tegnap megvettem, egy régebbi modell, aluvázas, imádom... ég és föld a különbség a régitől, uh. remélem ma be tudok csatlakozni vele az öltöny CM-hez:)))

105
Prof.gruppetto.hu képe

Nagyon szívesen! Használd

Nagyon szívesen! Használd egészséggel, jó tekerést!

106
cinamon képe

köszi még1x

köszi még1x

107
saint képe

Én is csak annyit

Én is csak annyit mondanék, hogy fully-t ne vegyél 200 alatt... Ha nem kell ennyiért brinyó, vagyél merevvázast. Bp-re trekkinget, vagy montit, max 1,75-ös gumival érdemes. Maggellan és Kelly's ami jó ár/érték arányú, esetleg Gepida...

Az olcsó és jónak látszó gép semmire se jó. Úgy esik szét mint egy gagyi, és úgy lopják el mint egy menőt...

108
cinamon képe

U lakat már van, régi

U lakat már van, régi bicóm viszont már szinte használhatatlan, ezért kéne az új, Taifunról még nem hallottam, de Decatlonról sem vagyok vmi tájékozott, e kettő közt választok majd... kiadok érte akár 40-et is, ha tudom h jó...

109
cinamon képe

Decatlonos gépen Falcon

Decatlonos gépen Falcon váltó van, arról tudtok írni vmit??

110
Prof.gruppetto.hu képe

Semmit, azon kívül, hogy

Semmit, azon kívül, hogy még sosem hallottam róla...

111
pethodavid képe

használt outikat hol

használt outikat hol érdemes nézegetni a bikemag-on kívül? (felújítottak is jöhetnek)

112
szasza képe

Én a teszveszről vettem,

Én a teszveszről vettem, de nem tudnám teljesen jó szívvel ajánlani. Wiwen az apróban szokott lenni néha.

fából vasparipát

113
norbijúzer képe

jaja, iwiw aprók is jók

jaja, iwiw aprók is jók szoktak lenni!

--
--
--
--

114
Vesalius képe

Neuzer

Neuzer Bora...........összteleszkópos, kettő van belőle.
Érdekes, hogy elvileg egyforma kéne legyen, de két különböző váz, másfajta telók. Az egyik hátsó teló mintha be lenne ragadva. Érdemes ezeket kenni valamivel?

115
vilo képe

Sziasztok! A tanácsotokra

Sziasztok!

A tanácsotokra lenne szükségem. Szeretnék egy jó minőségű bringát venni 50 e Ft alatt. Na, de nem ilyen egyszerű a dolog...
Másfél évvel ezelőtt egy balesetben apró darabokra tört a medencém. 2 héttel ezelőtt tekertem 15-20 km-t, de a végén meg utána több napig annyira fájtak az ülőgumóim, meg az egész medenceövem, h teljesen elkeseredtem. A jelenlegi bringám a MTB-ok első szériájából való, tehát vagy 15 éves.
Elég csak az ülést lecserélni vmi ultrakomfortosra, vagy érdemes lenne beszereznem egy teleszkópos bringát?
Segítségeteket előre is köszönöm!

vilo

116
pethodavid képe

A teleszkóp leginkább a

A teleszkóp leginkább a kezekről, vállakról veszi le a terhet szóval szerintem annyira nem fontos bár kényelmes. Egy jó nyereg mindenképp kell, mert az nagyon fontos. Nekem is szokott fájni pár napig a seggem, ha sok idő után ülök nyeregbe ami szerencsére ritkán fordul elő.

117
norbijúzer képe

ja, 2006 tavaszán, amikor a

ja, 2006 tavaszán, amikor a tour de voksa mentem, utána nekem is fájt rendesen, mert akkor tekertem először a téli kihagyás után.
de azóta nem volt 1-2 hétnél nagyobb kihagyás, úgyhogy nincs ilyen problémám :)
mondjuk szilánkosra tört medencével lehet, hogy én sem akarnék olyan hamar visszaülni bringára. :/

--
--
--
--

118
Krisztab. képe

igazából a testhelyzetedet

igazából a testhelyzetedet (nyerget, kormányt) kéne profin beállítani, talán bringaszervízben tudnak segíteni... akkor lehet, hogy még cserélni sem kell.

*CMS*

_~o
_-\<,_
(_)/ (_)

119
vilo képe

elég kemény azért az

elég kemény azért az ülés...
köszi, megpróbálom!

120
Krisztab. képe

Nemtom, lehet, hogy egy

Nemtom, lehet, hogy egy sportorvos is tud erről vmi okosat mondani, hogy a kemény vagy a puha, széles vagy keskeny, meg egyáltalán...

*CMS*

_~o
_-\<,_
(_)/ (_)

121
vilo képe

ez nagyon jó ötlet! bár

ez nagyon jó ötlet! bár még nem ismerek egyetlen sportorvost sem, de talán itt az ideje...

122
RoGeR képe

Fontos a fokozatosság, a

Fontos a fokozatosság, a jó nyereg (nem feltéten puha - ez nagyon egyénfüggő hogy neki mi jön be) és a testhelyzet. Tekerj naponta 5 kilométereket és légy kitartó. Lehet hogy a medencéd érzékeny és hozzá kell még szoknia.

A teleszkópos gépekkel az a baj, hogy ami igazán jó az nem 50 ezer Ft. Ebben az árkategóriában

---

123
Lothengriol képe

Sziasztok! Én most vettem

Sziasztok!

Én most vettem egy Magellan Cygnust 55-ért, szerintem jó vásár volt. az előző bicóm nekem is 3 km után széttörte a hátsómat, és képtelenség volt úgy beállítani, hogy hosszabb távon kényelmes legyen a hátamnak. Ez a mostani szuper, szinte meg sem érzem a városi döccenőket. Városi futkosásra, vagy közúti túrákra szerintem ideális akár hosszabb, akár rövidebb távokon.

Üdv:
V

124
Gabika képe

szép csacsi, kellemes

szép csacsi, kellemes használatot hozzá

-------------------------------
http://www.photoblog.com/gabber

125
Névtelen képe

Sziasztok! Tervezem egy új

Sziasztok!

Tervezem egy új bicikli vásárlását egy max két héten bellül, de a használatán kívűl szinte semmihez nem értek. Az elvárásom egyedül az lenne, hogy tartós, minőségi alkatrészekből legyen összerakva, vagyis bírja el az én 95 kilómat egy nagyobb bukkanón is. 99 százalékban országúton használom.

Kb 50-60 ezret gondoltam rászánni.

Bármilyen tanácsnak örülnék, akár márkát illetően is.

Elóre is köszi!

Ja és egyenes kormányú legyen.

126
zsoltee képe

orszűgútra orszgútit! ha

orszűgútra orszgútit! ha nagyon nem tudsz megbarátkozni a gondolattal, akkor mondjuk egy fitness bike, az országúti alapra épített egyeneskormányos városi cirkáló. Ha pedig abszolút konzervatív vagy, illetve nem találsz jó áron, akkor vmi trekking bringát keress. Nézz ki párat, írd ide mire gondoltál, és segítünk választani.

Zsoltee

127
Névtelen képe

A bicaj.hu oldalon a

A bicaj.hu oldalon a "Futár-fitness" link alatt találsz olyan fitnesz bringákat ami az általad megadott árkategóriába beleférnek. Ezek a bringák kb. egy outi alapjaira (váz, kerekek) vannak építve , a legnagyobb különbség, hogy egyennes kormánnyal vanak szerelve. Ezekkel a bicókkal lehet repeszteni, viszont a teherbírás és tartosság alapvetően nem az erősségük, de lehet köztük találni azért olyat amelyiknek nem kimondottan outi váz az alapja, hanem egy kicsit erősebb, "trekkingesebb" mint pl. a Merida Speeder-ek.

Ha igazán erős és tartós bringát akarsz akkor nézd meg ugyanitt a "Cross" és "Trekking" kategóriát, ezek a bicók direkt a tartosságra, teherbírásra vannak kihegyezve, hiszen sok kilós csomagokkal megpakolva is birniuk kell a terhelést, cserébe nagyobb súlyuk és geometriáuk miatt valamivel lassabb tempó. A cross kategoriás gépekkel akár könyebb terepre is nyugodtan mehetsz, birni fogják azt is.

Amit még tudok ajánlani az a Magellán Corvus merev villával, azt mondják bírja a súlyosabb ridereket is és Hemünek sikerült 50e Ft alatt hozzájutnia :). Mondjuk arra vigyázni kell, hogy a tavalyi legolcsóbb corvus (Corvus Alivió) menetes hátsó aggyal van szerelve, ami nem tesz jót a tartósságnak, illetve a teherbírásnak, inkább érdemes kicsit többet rászánni és kazettás hátsó agyra cserélni ezt már vásárláskor.

Merida Crossway is van hasonló áron, de annak a felszereltsége valamivel rosszabb mint a Corvus-é, ami pl. azt jelenti, hogy csak 21 sebességes nem pedig 24 mint a Magellán.

128
zsoltee képe

Hát szerintem normális

Hát szerintem normális használat mellett az országúti se fog törni, esésnél már valószínüleg jóval sérülékenyebb.
A cross és a trekking között mi a különbség, ezt soha se tudtam...

Zsoltee

129
Névtelen képe

Nem vagyok nagy outi

Nem vagyok nagy outi szakértő, nekem nincs országúti paripám, de gondolom 95 kilónál már nem mindegy, hogy milyen erős kerekek vannak a bringán és a könnyű kis outi váz sem biztos, hogy tolerálja a "birja el a 95 kilómat egy nagyobb bukkanón is" követelményt hosszútávon. Ez persze szigorúan szvsz, csak pusztán elméleti spekuláció semmi több, mint mondtam nincs gyakorlati tapasztalatom már csak azért sem mert, 60kg-os súlyom alatt biztos nem törnének a vázak egy kis bukkanótól, járdázástól :).

A Cross az egy megerősített, terepre felkészített trekking bicikli, tehát egy trekking és egy mountainbike keveréke tulajdonképpen.

130
zsoltee képe

Az outi kerék tényleg nem

Az outi kerék tényleg nem bírja, ha silány minőség, de akkor is kapnia kell rendesen a kátyúkat. Nekem 3 olyan eset után görbült el kegyetlenül a hátsó kerekem, amit egy monti azért bírt volna. Viszont országútiból is van masszív, én most fogok venni egy nagyon strapabíró hátsó kereket 8000-ért. Mondjuk újonnan komplett bicajban ritkán van ilyen, mert az olcsónál spórolnak a minőséggel, a drágábbnál meg a súllyal, ami a tartósság rovására megy :/ Az egyénileg épített bicaj a legjobb, de a legdrágább is sajnos.

A cross-t azért kérdeztem, mert a barátnőmnek vmi olcsóbb fajta áruházi cross van, és kegyetlen szar :( a vázgeometriával vannak komoly problémák (na meg a súllyal), ezért keresünk neki másik bringát.

Zsoltee

131
Névtelen képe

Nekem is egy Merida Crossway

Nekem is egy Merida Crossway vázra szerelt cross bringám van, aminek semmi gond a geometriájával, a súlya viszont valóban nem kevés (13Kg), cserébe meglehetősen massziv konstrukció, így terepen is használom, ahová a mountain bike-ommal elmentem, oda ezzel is el tudok menni, de a dologhoz hozzá tartozik, hogy én nem szeretem a durva terepet, köves lefeléket, patakmedreket ilyesmiket, úgyhogy nem is jártam, járok ilyen helyeken bringával.

Szóval nekem bejött ez a cross kategóriás bringa, mert a nagyobb és vékonyabb keréknek köszönhetően hosszú aszfalttúrán gyorsabb (30-35Km/ó tarható erölködés nélkül) és kényelmesebb mint egy mountain bike, valamint az outi, fitnesz bringákkal szemben nem gond, ha át kell vágni egy erdőn, hogy rövidebb úton érjek az úticélomhoz :).

132
zsoltee képe

Ja a Meridához nem

Ja a Meridához nem hasonlítanám ezt a Hervis-es tragédiát :) alapjában véve a cross konstrukció nem rossz, csak a súly nem a legjobb. Az outi pedig csak eleinte kényelmetlen, egy hét alatt hozzászoktam, utána tök kényelmes volt a nagyon előredőlt testhelyzet ellenére is és pont a monti volt a furcsa utána :)
fitness vs cross: a 10 kilós, még vékonyabb kerekű fitnessbringával meg lehet hogy kerülőúton se tart tovább, de nem olyan rázós :)
Outival nekem egy bajom van: nagy csomagos túrákra alkalmatlan. De szerencsére már két bringám van és a montimat fokozatosan alakítom át országúti túragéppé.
Földúton eldöcög az outi is meg bármi, komoly terepezésre pedig ugyis csak a drága montik jók, a többi előbb-utóbb feladja a küzdelmet :D

Zsoltee

133
davesopron képe

miért is alkalmatlan az

miért is alkalmatlan az outi nagy csomagos túrákhoz? nem bírja a nagy terhelést? és ez a régi gépekre is igaz?

a montid túragéppé való átalakítása miben nyilvánult meg? ugyanis nekem is hasonló hervisbájkom van :)

134
norbijúzer képe

szerintem azzal lehet a

szerintem azzal lehet a gond, ha nincs a vázon rögzítőszem.
meg hogy az áttételek nem olyanok, hogy hegyre csomagokkal megrakva feltekerj..

--
--
--
--

135
magwas képe

Az outi kerék akkor nem

Az outi kerék akkor nem bírja, ha silány minőség. Mint ahogyan más sem bírja, ha silány.

De az tévedés, hogy az outi kerék nem bírná. Az emberek 99.9%-a soha nem üt annyira egy bringát (DH, ilyenek), hogy egy duplafalú szegecselt felni ne lenne elég.

--
a bátor kommutátor

136
zsoltee képe

40ezres hervis montit

40ezres hervis montit ugyanúgy rúgtam, mint a 70ezres deca outit, előbbi lassan első szülinapját ünnepli centrír nélkül, utóbbinak a hátsó kereke épphogy gurul 2 hónaposan. A következtetéseket le lehet vonni :)

Zsoltee

137
grafitember képe

Zsolti, Az, hogy 40 ezres,

Zsolti,

Az, hogy 40 ezres, vagy 70 ezres, éppen nem jelent semmit.
Mindkettô kerekét taiwani munkások fûzik, présben van "centrírozva", stb. Egy jó országúti felni ára 5-6 ezer forint, egy jó minôségû küllô ára 50 forint darabonként, egy jó országúti agy pedig 25 ezer és innen felfelé.

A kis taiwani, vagy kínai csávó naponta olyan 80 pár kereket fûz be. Szerinted mekkora figyelmet fordít páldûul arra, hogy a nipplifurat a felnin sorjás-e, avagy sem?
Vagy arra, hogy nagyjából mekkora feszítés van a küllôkön?
Mert ez utóbbitól függ, hogy az elsô padkán kapsz-e nyolcast vele, vagy sem.

Elárulok egy másik titkot is, az olasz FRW vázak, illetve a Magellán, a Merida, egyes aluváz-sorozatai mind ugyanazon robotizált kínai soron készülnek, és festetlen állapotban az áruk 32 euro, ennyibe kerülnek a cégeknek.

(Európában egyedül a Dedacciai készít még alucsövet, már a Columbusnak is jobban megéri Kínában megvenni a 6065, 6015, 7000 és a 7005 csöveket).

El lehet jönni a milánói vásárra, és meg lehet kérdezni. Persze a hivatalos megnyitó elôtti napon.

Szóval ebben az árkategóriában nem mérvadó az ár, azt a nagykereskedô határozza meg, és inkább a marketing, semmint a technológia oldaláról.

138
zsoltee képe

Kösz, hogy megosztottad a

Kösz, hogy megosztottad a kulisszatitkokat! ;) Valahogy így képzeltem el én is a dolgokat. A 40 vs. 70 tényleg ökörség, főleg hogy ugyanazt a színvonalat jelenti egy 40-es monti és egy 70-es outi, pont a marketing miatt. (montit olcsóbban kell adni, mert ott a teszkó és csúnyán aláigér :D) A kerékfűzés pont azért lepett meg, mert tudtam, hogy mindkettő szar, mégis az egyik 3 komolyabb kátyú után használhatatlanra ferdült, a másik pedig egy év gyűrődést szinte hiba nélkül bírt. Ja ugyanilyen csodaszámba megy a barátnőm jelenlegi szintén egy éves 30ezres hervis cross bringája, na arra azt mondták egy közeli szervizben, hogy ennél olcsóbb kerék nincs ami ebben van, csoda hogy még gurul. Pont egy évet húzott ki (kb. 2000 km), és most akart szétesni a hátsó agy. Gariba cserélték, így is lazán megéri nekik...
Ha már kerék, akkor megkérdezném, hogy mi a véleményed egy ilyen öszvérről: Vuelta airline 4 felni, shimano alivo monti agy. Ilyen volt összerakva a boltban, állítólag "gyárilag fűzött", ők így kapják a nagykertől. Remélem ez a furcsa kombináció tartósabb lesz mint a legolcsóbb rigida felni + legolcsóbb kínai agy kombó :)
Ja és a váz dolgot se igazán értem, hogy mi lehet rossz egy vázban (ha a geometria stimmel). TV-ben láttam már törni, de nem tudom elképzelni, hogy egyszer alattam is széttörhet normális használat mellett. Mondjuk ha félnék is ettől, akkor se lenne többszázezrem egy vázra sajnos :(
Egyébként villánál már megtapasztaltam sajnos a gyengeséget. egy csúnya kátyú elgörbítette a decathlon outi villáját. Még használható, de lassú kanyarnál belelóg a lábam a kerékbe, kb. 2-3 centit közelebb jött, szóval illene cserélni. Ebből tudnál ajánlani valami megfizethető de masszív darabot? Acél vagy alu? Súly nem érdekel, csak tartós legyen.
Milánóba sajnos nem tudok kiugrani most, de megköszönném ha dobnál róla egy linket, megnézném mi is ez.
Zsoltee

139
grafitember képe

Hello, Az Airline 4 egy

Hello,

Az Airline 4 egy brutál-erôs felni, én is használtam hosszú évekig. Van benne anyag rendesen és teljesen merev, ehhez jön, hogy 36 küllôt fogad. Szóval nagyon-nagyon merev kerék építhetô belôle, ami a tartósság szempontjából jó, de hátrányai is vannak.

A merev cangáknál a gumik, a felni és a váz együtt adják azt a vibráció-elnyelô közeget, ami a kezed és a popsid irányába érkezô ütéseket hivatottak tompítani.

Általános városi, de akár oúti edzésekhez sokkal jobb választás egy laposabb felni, kevesebb (32) küllô.
A váz-villa is kevesebb ütést kap.
Amennyivel "áramvonalasabb" az airline, annyit el is vesztesz azzal, hogy 36 küllô kavarja a levegôt.
Szóval nyolcasod nem lesz, de minden kis ütést, patkát, huplit, csatornafedelet a vázad nyel el.

A villacsere az nagyon kényes kérdés. Geometriai aspektusból egy villának két jelentôs adata van. Az egyik az utánfutás, azaz "rake" (a villanyak tengelye és a keréktengely vonalának távolsága) ez oútinál 40-50 milliméter szokott lenni.
A másik pedig a fejcsapágy-alsókónusz és a keréktengely közötti távolság, ami 385-415 milliméter között szokott lenni.

A váz mindig azzal a villával mûködik jól, amivel tervezték, ami a sajátja volt. Pl, ha a Decathlonod 40-es rake-kel jött ki, és beteszel egy 45-ös villát, akkor valamennyi vázszög "elmegy" a víszszinteshez képest.
Emiatt változik a korményozhatóság és az egyenesfutási képesség, még az addig elfoglalt pozíciód is.
Sokan nem gondolnak bele, hogy egy villacserénél például a középcsapágy magassága is megváltozik, ha kicsit is. Viszont már 5 mm-t komolyan érezni lehet, nagy sebességû fordulóknál. Hiszen, ettôl függ a kerékpár-kerékpáros súlypontja is.

Az anyag megváltoztatása szintén hatással van a vezethetôségre.

Én azt tanácsolnám, hogy érdeklôdj a Decathlonnál, hogy hogyan szerezhetnél egy, az eredetivel megegyezô villát.

A tartósságát pedig úgy tudod növelni, ha odafigyelsz kicsit jobban, mibe mész bele... : ))))

Tudom, ez nem válasz, de mégis. Sok sikert!

140
Névtelen képe

Beírtam egy listát, a

Beírtam egy listát, a biciklikről, amiket kinéztem, de gondolom a spamszűrő nem engette át. Majd próbálom újra linkek nélkül.

Addig még egy elméleti kérdés: Azt értem hogy miért nem jó egy verseny (=országúti?) bicikli túrázni, de egy mountainbike miért nem jó városban? Elvileg strapabíróbb, és kicsit vastagabb síma gumikkal szerintem ugyanolyan biztonságos is, talán gondolom kicsit lassabb, de nekem a megbízhatóság lenne az elsődleges.

141
Névtelen2 képe

A Mountain bike is jó lehet

A Mountain bike is jó lehet városi felhasználásra, csak arra kell figyelni, hogy ne kimondottan terepre szánt típust vegyél, mert azok nem kényelmesek hoszabb aszfaltos túrákon.

Vannak olyan Mountainbikeok amik ugyan 26colos kerékkel vannak szerelve mégis inkább aszfaltra, könnyű terepre valók. Ilyen pl. a Magellán Hydra.

Fontos a megfelelő vázméret kiválasztása, ami azt jelenti, hogy egyel nagyobb méretet érdemes választani, mint ami egy terepezésre használt monti esetében javasolt. A másik fontos kérdés a külső gumiköpeny kiválasztása, ami minnél keskenyebb (pl.1.75col) annál jobb, illetve a mintázata aszfaltra való legyen.

Mindazonáltal a montikkal szemben vannak alőnyeik a nagyobb, 27colos kerékkel szerelt trekking, cross, fitnesz kerékpároknak, méghozzá az hogy a nagyobb kerékátmérő miatt jobban lehet haladni velük hosszabb aszfaltos szakaszokon, és kényelmesebbek is a kiskerekü montiknál, mert főleg a treking és cross bringák jobban elnyelik az út írányából érkező rezgéseket.

A mountainbike előnye városban az, hogy általában jobban manőverezhető, szűkebb fordulókra képes, mint a nagykerekű bringák, ez bizony sokszor jól jön a magyar "kerékpár utakon" :).

142
zsoltee képe

verseny=országúti és az

verseny=országúti és az előnye a sebessége :) de az nem kis előny. Hasonló kaliberű új monti és új outi között én sík terepen kb. 10 km/h-s különbséget éreztem azonos erőbedobással. Outival ha kényelmesen gurulsz az 30, ha kicsit sietsz az már 40 km/h :)

Zsoltee

143
Prof.gruppetto.hu képe

A cross eredetileg a

A cross eredetileg a trekking bringák egy alfaja, csak manapság már külön szokták emlegetni őket, mert nagyon divatba jöttek.
Szóval ebből következik, hogy a cross bicó tulajdonképpen egy trekking bringa, de lehagyják róla a városias/túrázós cuccokat, úgymint sárvédő, csomagtartó, lámpák, és helyette mondjuk felraknak valami bütykösebb külsőt. Eredetileg ez a cross bringa.
Az utóbbi időben viszont már tényleg akkora divat lett, hogy vannak gyártók, akik már kifejezetten cross bringának tervezett trekkingeket is gyártanak, amire esetleg már fel sem tudod szerelni a sárvédőt/csomagtartót a szokásos módon, és a geometriája is sokkal montisabb, mint a normál trekking bicóknak.
A gyakorlatban egyszerű a téma: Pl. a Magellan Cygnus egy trekking bringa, a Magellan Corvus pedig cross. Ha a Cygnus-ról (alu vázasról persze) leszeded a sárvédőt/csomagtartót, és mellérakod egy Corvus-nak, elsőre lehet, hogy meg sem tudod mondani, hogy van-e különbség a kettő között...
Pedig a Cygnus modell vonala már évtizedes múltú, a Corvus pedig 3 éve jött be.

144
zsoltee képe

Nekem pl. az is feltűnt,

Nekem pl. az is feltűnt, hogy a kifejezetten cross bringáknak nagyon magasan van a villát tartó része (hogyishíjják :)), hogy egy böszöm nagy teleszkóp is beférjen alá. Ilyen vázba merev villát rakni, hát fura lehet...

Zsoltee

145
p-mann képe

Azzal, hogy egy hatso agy

Azzal, hogy egy hatso agy menetes, semmi baj nincs. Eveket futarkodtam esoben hoban sarban anelkul, hogy gondom lett volna vele ;)

146
norbijúzer képe

nekem meg csak a baj volt

nekem meg csak a baj volt vele a montin is meg az outin is :/ hamar szétkopott a csapágyazás, elgörbült a tengely.

--
--
--
--

147
zsoltee képe

én nem tudom, hogy van-e

én nem tudom, hogy van-e hozzá köze, de nekem is szétesett a csapágy, törött a tengely meg minden finomság 4000 km, 3/4 év után...

Zsoltee

148
Eni képe

Sziasztok! Egy kis

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék Tőletek! Mostanában rászoktam a bicós túrákhoz, és szeretnék egy jobb kerékpárt venni. Van egy Hauser Triádom MTB és ötéves. Ezzel indultam el Hatvanból Debrecenbe és egy kicsit kényelmetlen volt. Most kinéztem egy trekkinget Gepida Albon 300. Szerintetek jó a választásom? Én nem nagyon értek a kerékpárokhoz. Ja és férfit szeretnék, mert azt mondják azok stabilabbak. Csak nem tudom, hogy egy 177cm magas nőnek kényelmes lenne -e a férfi hosszabb útra. Ja és a vázmérettel sem vagyok tisztában, melyik lenne az ideális. Előre is köszi.

149
zsoltee képe

Ránézésre jónak tűnik,

Ránézésre jónak tűnik, talán a gumi túl széles országútra. Ár/érték arányról nem sokat tudok mondani, de nem hinném hogy ezzel komoly problémáid lesznek.
Szerintem is "férfi vázast" válassz, ugyanis azt csak azért hívják férfi vázasnak, mert vmi okos ember kitalálta a női vázat, aminek egy 80 éves néni/bácsi nagyon tudna örülni, de egy fiatalabbaknak nemtől függetlenül a hagyományos "férfi vázas" a jobb. 177 cm-es magassággal nem is lesz gondod, pont átlagos vagy :) 55 cm-es bringát keress. Ez csak nagyon körülbelüli, vannak pontos kalkulátorok is.

Zsoltee

150
serszab képe

Hol lehet ilyen

Hol lehet ilyen kalkulátorokat találni?

151
zsoltee képe

pont ezen a lapon :) ctrl+f

pont ezen a lapon :) ctrl+f a barátod ;)

Zsoltee

152
Névtelen képe

A helyes vázméret

A helyes vázméret bonyolultabb kérdés annál, minthogy táblázatokból ki lehessen olvasni a tutit. Én pl. 178cm magas vagyok és ha az 52-es méretű trekking/cross kerékpárom, felsőcsőve fölé állok, akkor érintem is azt.
Ez ugyanaz a túrakerékpár kategória, mint az általad kinézett Gepida Alboin.

A vázméret egy paraméterének (nyeregvázcső hossza) ismerete nem elég, ahhoz, hogy eldönthető legyen, hogy melyik méret a megfelelő egy adott testmagassághoz, hiszen ebbe erősen beleszámít a középcsapágymagasság is, ezért szerintem az egyetlen tuti módszer, ha kipróbálod a kiválasztott bringát.

Az, hogy lány létedre férfi vázas bringát szeretnél, csak tovább bonyolítja a helyzetet, hiszen a lányoknak ugyanolyan testmagasság mellett a rövidebb felcsővel készült kerékpárok a kényelmesek. A megoldás az szokott lenni, hogy férfi bringából egy számmal kisebbet kell választani, mint ami a táblázatok szerint kellene. Segíthet még az is ha extrém rövid, vagy állítható kormányszárral szerelik a bringát, amivel lehet néhány centit rövidíteni.

Az általad kiválasztott Gepida Alboin egy nagyon jó kis bringa, kimondottan arra van kifejlesztve, hogy hosszabb túrák során is kényelmes legyen, viszont tudomásom szerint csak kétféle méretben készül 53cm és 58cm, neked az 53cm-est érdemes kipróbálni a kettő közül, de lehet, hogy még ez is nagy lesz.

Ha nem találnád megfelelőnek a méretet, akkor ajánlom, hogy nézd meg a Magellán Cygnus és Magellán Corvus túra bringákat 18colos (azaz 46cm) méretben, mert én próbáltam egy 18colost és igen kényelmesnek találtam. Ha kicsinek találnád van még belölük 20colos (azaz 50cm) méretben is.

153
zsoltee képe

a rövid kormányszárat nem

a rövid kormányszárat nem ajánlanám, romlik a kormányozhatóság. Viszont a vázméret számítást az is bonyolítja, hogy montinál és országútinál más-más méret a megfelelő, de gondolom ez a felhasználási területből adódik (monti mozgékony kis gép)

Zsoltee

154
zsoltee képe

Vázméret

Vázméret táblázat:

155-165 cm -51 cm
165-170 cm 51-53 cm
170-175 cm 53-55 cm
175-180 cm 55-57 cm
180-185 cm 57-60 cm
185-190 cm 60-62 cm
190-195 cm 62-64 cm
195-200 cm 64- cm

Ez nagyon körülbelüli, csak kiindulási értéknek jók ezek, pontosabban itt lehet kalkulálni:
bikebuster (angol)
competitivecyclist (angol)

Még pontosabban meg ki kell próbálni többféle méretet azonos bicikliből, és amelyik kényelmesebb, az lesz a jó :)

Zsoltee

155
Eni képe

Köszi a segítséget.

Köszi a segítséget. Természetesen előtte kipróbálom a kerot és tényleg megnézek többet, azokat amit ajánlotattok mert sokáig gyűjtöttem, h egy jó bringám legyen. Még egy kérdésem lenne. A barátom kinézett egy Trek 520-ast. Vmi ilyesmi kellene, országúti félverseny nagy csomagtartóval, csak 200 Eft alatt.
És tényleg köszi jó, h van egy ilyen fórum, ahol segítenek olyanoknak akik nem értenek hozzá, de nem szeretnének pórul járni. Mindenkinek további jó balesetmentes kerékpározást kívánok!

156
nr képe

Hát a barátnőd egy elég

Hát a barátnőd egy elég különleges jószágot találat. Ez egy túrakerékpár koskormánnyal, amiből nem sokat láttam még. Az az egyetlen amit még ismerek ebből a kategóriából az a Kona Sutra, de sajnos árban ez is 300e ft felett van.

Ha nem ragaszkodsz a koskormányhoz akkor érdemes megnézned a merida Speeder-eket, mert azokkal is lehet haladni rendesen, ráadásul elég erősek a csomagok cipeléséhez és még a csomagtartó szemek is rajta vannak a vázon és a villán. A különbség a két fenti bringához képest, hogy egyenes kormánya van, valamint a váz anyaga nem Cr-Mo, hanem aluminium, de alapvetően ezek is országúti szettel vannak szerelve. Az áruk viszont jóval 200e ft alatt van.

157
nr képe

Természetesen azt akartam

Természetesen azt akartam írni, hogy a barátod találta azt a különleges túragépet, csak ez nem sikerült így elsőre.. :)

158
kaszi képe

Szia! Kellemesen meglepodtem

Szia!

Kellemesen meglepodtem hogy van aki meg valodi turabicajt keres...:)
Sajnos a Trek520 - tudtommal - nem vasarolhato itt Europaban, mar erdeklodtem Szegeden is, Franciaorszagban is...
En a vegen ilyet vettem:
http://www.surlybikes.com/longhaul.html
sajnos Mo-i viszonteladojuk nincs, a weboldalon talalsz linket francia, angol talan nemet disztributorhoz.
A vaz 100e, e melle marad 100e felszerelni, ez kiviheto.
Tudom, eleg draga, en 20000km bicajozas utan fektettem be, de megerte! a CroMoly acelvaz nagyon jo. Nemhiaba ebbol van a legtobb regi Puch, Gitane, stb outi amit annyira szeretnek az emberek. Azzal, hogy ez a vaz beveszi a 47-es kulsoket is :)

159
Eni képe

Köszi. Lehet ez lesz a

Köszi. Lehet ez lesz a nyerő, csak nem tom, h szerezzük be, meg a vázméret sem elhanyagolható. Ki kellene próbálni előbb. Idő még van jövő nyárra szeretnénk.

..........................................................

Légysziii ne szoritsálmárle a nagy bazi kamijonyoddal!!!!!

160
Eni képe

Köszi! Igen Ő találta.

Köszi! Igen Ő találta. Ragaszkodik az országútihoz, de sokat túrázunk, és nem szeretnék én vinni mindent sátrat stb. Ő viszont száguldozni szeret. Addig keresgélt amíg megtalálta ezt a csomagtartós országúti félét vagy mit. Csak azért az ára az húzós. Két bicóra max. 400e Ft-ot szántunk. Úgy döntöttünk használt autó helyett bicikliket vásárolunk, ugyanis meg vagyunk nélküle, de a bicó az fontos lenne, mert dolgozni télen-nyáron azzal járunk, meg majdnem mindenhova. Mire megszereztem a jogsimat ki is ábrándultam az autóból. Nem tetszett és olyan sok hülye van az úton. Olyan volt, mintha be lennék zárva egy dobozba. A kerozás szabadabb és kalandosabb, vagy én vagyok elmaradott ősember. :)

161
Névtelen képe

Sziasztok! Én viszonylag

Sziasztok!
Én viszonylag sokat biciklizek (a cangám a BKV-m),de néhol nem igazán értettem a magasröptű szövegeteket. Bár ez egyéni szoc. probléma. Néhány hete sajna ellopták a Kelly's-emet :( és most valami utánpótlást néznék. Olvastam itt, hogy a Decathlon-ban oly nagyszerű érzés vásárolni. De a Decathlontól visszatartanak az olyan megjegyzések (honlapjukon a termékeik mellett olvashatóak), hogy kezdőknek, gyenge igénybevételre, stb. ajánlottak. Mivel drága bicót sajna nem tudok venni most, igy a 40 körüli kategóriáról kérdezem, hogy bírják-e azok a mindennapos strapát egyáltalán? Sima városi úton (ami persze, mint Ti is tudjátok, olyan is) használnám, de azt rendszeresen. Olcsó és strapabíró legyen. Az olcsó telós biciklitől elrettentettetek. Tényleg olyan gáz az? Várom javaslataitokat mihamarabb. A régi járgányom kissé lestrapált már.
üdv. Nóra

162
Györgyi képe

Most ellopták,vagy

Most ellopták,vagy lestrapált?
...................................................

No para!Normális tevékenység!

http://szabogyorgyi.blogspot.com/

163
magwas képe

Nyilván a jó bringáját

Nyilván a jó bringáját ellopták, a régi meg nagyon lestrapált. Jó ha több bringa van a háznál, és sokkal olcsóbb, mint a több ótó.

--
a bátor kommutátor

164
jeremy spark képe

Nézz el Újpestre a

Nézz el Újpestre a városkapuhoz,ahogy metróból feljössz rögtön van egy bicajbolt és nagyon segítőkész a brigád...én kb. 2 napja láttam ott egy fasza bicajt úgy 30ezeré,a te paramétereiddel(használt)

165
Stefidzsi képe

Hát tudod én ennél

Hát tudod én ennél bunkóbb (bicaj)boltost még életemben nem láttam.
Azt hiszem az mindent elárul a helyről, hogy árlistához ilyen apróságokat is beírt, mint például: Köszönés: 300,-; Nézelődés: 200,-; Butaság kérdezése kérdésenként: 1000,-
Szerintem ez egyáltalán nem humoros...

166
dezso képe

Na, Sanyi bácsi stílusa

Na, Sanyi bácsi stílusa elég egyedi, de távolról sem bunkó. Kell a vele való szót értéshez ún. humorérzék. (gy. k.: Fizettél-e a nézelődésért?)

167
Névtelen képe

Sziasztok

Sziasztok ismét!
Köszönöm a gyors hozzászólásokat. Bocs, kissé zavaros volt a szövegem. Munkaidőben írtam. Szóval, a régi lestrapált bicómat kell használjam, mert az újabbat lopták el kb. 2 hete. Azt siratom. Most keresünk új kedvező árú "lovat". Ezért kérdeztem, hogy a Decathlonban pusztán a kiszolgálás profi, avagy a mindennapi strapát bíró bicikli is van (kb 40-ért). Vagy a Hervis hasonló kategóriája is szóba jöhetne. Esetleg Altrix, Schwinn Csepel is bírná a mindennapos menetet? Ezeket a neveket nem nagyon olvastam lopott biciklik között, úgyhogy tán biztonságosabb lenne a Magellan, Merida, Caprine,Kelly's járgányoknál. Várom építő javaslataitokat.
üdv.
Nóra

168
zsoltee képe

először is egy jó zárat

először is egy jó zárat vegyél, hogy ne ismétlődjön a probléma :( 4000 alatt van már jó U-lakat. Spirál, sodrony, "gerinc" lakatok kizárva.
40000 egy új biciklinél nagyon határeset. Én egy Hervis Balance 2.1-es montit vettem ennyiért. Sok dolog elavult benne, az alkatrészek alsó-közép kategóriásak, a kerékagyak siralmasak, de közel egy évig húzták, még garin belül cserélve lett ugyanolyan szarra :)
Szóval A hervis és decathlon cuccok főleg ilyen árban nagyon kompromisszumosak. Van egy 70ezres deca országútim is, annak a felnije kegyetlen szar, de összességében jó gép az áráért.
40000 alatt nincs jó új kerékpár. Az olcsó teleszkóp néha szar, de többnyire úgyahogy működik, viszont ha nem terepre mész, akkor totál felesleges, csak nehezék és plusz kiadás, keress sima villás trekkinget.
Ha nem jön össze több pénz, akkor érdemes körülnézni a használtpiacon is, de a vásárláshoz vigyél hozzáértő embert.

Zsoltee

169
Rasp képe

40e ért használt bicaj és

40e ért használt bicaj és kész.
Veszel egy régi használtat, kis tuning otthon vagy szervízben(pénztárca és tudás kérdése).
Enyém kb 30e nél jár és tökéletes városi használatra.

OFF
egy ismerősöm eljött túrázni Erdélybe(Budapesten selyemút van azokhoz az utakhoz képest) ugyan olyan Deca géppel minta tiéd. kapott 4 felütéses defektet de a felninek semmi baja nem lett. sztem a tiédben volt a hiba de ez csak egy tipp
ON

170
Nora képe

köszönöm Zsoltee.

köszönöm Zsoltee. nézelődök erőteljesen, várom a valahol olvasott őszi akciókat, stb. Őszintén szólva, az nem érdekel, hogy egy alkatrész elavult (abban az értelemben, hogy nem a legmodernebb darab) vagy sem. Megbízhatóan működjön, még ha múlt századi is. Drága bicó megvétele most nem menne, azon túl pedig túlságosan is kelendőek a rossz emberek körében. A szervizelését házilag megoldjuk (ha nem oly komoly a probléma).
Igen, U-ban fogunk gondolkodni, a sodrony-cuccal sajnos ráfáztunk.
üdv.
Nora

171
zsoltee képe

Az elavultat pl úgy értem,

Az elavultat pl úgy értem, hogy hátul menetes racsni kell a kazettás fogaskeréksor helyett, egyre nehezebb hozzá alkatrészt kapni. Na meg a 7sebességes is már kifutó széria, 6-ost pedig semmiképp se vegyél. Ugyan az már az alja kategória, de megemlítem, hogy a teszkóbicajokra még ma is cantilever féket raknak...
Ami még gáz lehet hosszútávon, hogy nem tudsz tárcsaféket felrakni, mert nincs rögzítőszem. Persze tárcsafék csak akkor kell, ha esőben is időben meg akarsz állni, szárazon jók a párezer forintos v-fékek is. Szervizelés? Hát egy kerékagy szétkapásának nem állnék neki otthon, bár lehet, hogy csak túl misztikusnak tűnik de mégis egyszerű :) Viszont ha chingchangchung feliratot látsz rajta, vagy semmilyent, akkor előbb-utóbb megadja magát.
Ja és a hervis montimat én is szeptember elején vettem tavaly, de már ilyenkor indultak a nagy akciók. Azt hazudták, hogy 90e-ről árazták le 40e-re :) viccesek. De 40ezret pont megért, fél évig (egy enyhe telet is beleértve) nem volt rá panasz.

Zsoltee

172
magwas képe

Ha olcsón jót akarsz,

Ha olcsón jót akarsz, használt gépből építsél. Lehet 10 essze körül jó állapotú favoritokat venni. Szerintem az még ma is egy jó középkategóriás váz. Utána lestrapáltságtól/pénztárcától függően lehet cserélgetni az alkatrészeket. Ebben az is jó, hogy nem kell egyben kifizetni. Én azt az utat követem, hogy amit lecserélek, az már profi legyen. És nagyon bejött. Jó, én már vagy kétszázezret költöttem a bringára, de nem túl komoly kompromisszumokkal szerintem 50 körül megáll egy olyan gép, amit lehet ütni. (Pl. ipari csapis tárcsafékes agyakat akartam azonnal, ezért negyvenezer volt a hátsókerék. Ugyanezt ha nem azonnal vagy nem tárcsafékes, vagy nem ipari csapis, sokkal olcsóbban megkapom.)

--
a bátor kommutátor

173
Nora képe

Sziasztok. Nos, szervizelés

Sziasztok. Nos, szervizelés alatt többnyire ezeket értem: tengelyek szétszedése (kivéve hátsó kerék), tisztítása, majd összerakása, lánc tisztítása, zsír, olaj, ahol és ami kell, defekt és egyéb apróságok. Én pl. szépen le tudom törölgetni a bicajt :). Na jó, első kereket is szétkapok, ha defektes, megragasztom és vissza is teszem... ha kell. A fék még gázos nekem. Ritkán kell.
Komoly dolgot szakira bízunk ám (nem vagyunk professzionális szerelők). Csingcsangcsung feliratokat pedig élből kerüljük. Tárcsafék egyébként még eszembe se jutott. Mi a "V"-nél tartunk. Abból is van jó.
Azon vagyunk egyébként, hogy kiokosodjon a párom bicajszerelésben. Van erre egyébként valami szakirodalom, vagy gyakorlat teszi a mester címén kell rájönni a dolgokra?
És mi ez a "a belvárost pedig le kell zárni" szöveg? Talán ha elolvastam volna a teljes bejegyzéssort alaposan, akkor tudnám? Ha itt arról van szó, hogy az autósok elől, akkor egyetértek. Zárjuk le.
Remélem az a 40ezres Hervises bicajod (Zsoltee) nem csupán fél évig bírta.
pápá

174
zsoltee képe

Még mindig megvan :) fél

Még mindig megvan :) fél évig nem látott szervizt és én is maximum a láncot pucoltam meg, na meg fékpofát cseréltem. Kb. 3/4 év után (4000km) hátsó tengely törés, a többi csapágy is készült széthullani, ezeket mind rendberakták garanciálisan. Valamint a hátsó fogsort és a láncot cseréltem, mert hosszú útra indultam vele, és nem biztos, hogy végig bírta volna. A hosszú úton viszont egy kiadósabb esőben tekerés után a hajtókar csavarmenete szó szerint szétrohadt a rozsdától, azóta folyton kijár a csavar, már nem tudok megtenni 2 km-t anélkül, hogy (kézzel) meghúznám :) most azon gondolkozom, hogy visszavigyem-e garis cserére, és jó lesz ugyanilyen szar még egy körben, vagy vegyek-e bele valami tisztességes középcsapágyat és hajtóűvet...
Ja a leghamarabb jelentkező gond a külső guminál volt, valami 900 ft-os Kenda (hajadra :D) gumi volt rajta, ami Budapesten sorra szívta be a defekteket, pedig a nyomás rendben volt. Ebben hibás volt a gumi és a bp-i utak karbantartói is mert kegyetlenül törmelékes, koszos ott az út Pécshez képest. Na szóval ez a gumi ott 600 km-t élt és 5 defektem volt vele ezalatt. Eddigre teljesen el is kopott aszfalton.

Ha nem idegenkedsz az országútiktól (akár városiasított), akkor hallgass magwasra! Én egy jóval drágább decathlon outiból próbálok bp-i túlélőgépet varázsolni :) de favoritból olcsóbb lett volna.
Ha Hervis vagy Decathlon mellett döntesz, akkor viszont legyen még egy tartalék kereted a tuningolásra, mert nem minden alkatrész olyan álomszuper, mint amilyennek az áruházban beállítják, ellenben az áraik elég reálisak.

Zsoltee

175
Stefidzsi képe

Bicajszereléshez ezt a

Bicajszereléshez ezt a szakirodalmat tudom ajánlani: Stefan Kälberer: Kerékpárok javítása (Csináld magad sorozat)
Tudtommal még mindig 2ezer HUF alatt van az ára.

176
zsoltee képe

inkább montival vagy

inkább montival vagy inkább outival foglalkozik a könyv? létezik ilyesmi ebook-ban is? az már az öröm netovábbja lenne, ha az is magyarul :)

Zsoltee

177
Stefidzsi képe

Ezzel is, azzal is, de

Ezzel is, azzal is, de szerintem elég jól átfogja a témát.
Nagyobb fejezetcímek: A kerékpárok javításához szükséges alapismeretek; Tartozékok felszerelése a kerékpárra; Szükségjavítások útközben; Ápolás, beállítások, kisebb javítások; Nagyobb karbantartási munkák és javítások
Térj be egy nagyobb könyvesboltba és lapozz bele. Szerintem érdemes megvenni.

178
pata képe

Te hol (és főleg mikor)

Te hol (és főleg mikor) vetted? A Libri és a Fókuszonline nem tud a könyvről. Antikvarium.hu-n is csak elő lehet jegyezni.

Kicsit meglepődtem, hogy az említett két áruház nem árul semmilyen kerékpárjavítással foglalkozó könyvet. Érdemesebb bringaboltokban próbálkozni, vagy egyáltalán nincs ilyesmi Mo-n?

179
Stefidzsi képe

A trükköm az, hogy

A trükköm az, hogy könyvtári. :D
Egyébként tavasszal még a bookline-on láttam, de most ott se találom, amit feletébb érdekesnek tartok.
Nálam egy '99-es kiadás van, de azóta született 2005ben egy második javított kiadás (kicseréltek képeket modernebbekre, de a tartalom javarészt szerintem változatlan maradt). Egyébként pedig a Cser kiadó könyve.
Nézz el a Rákóczi úti könyvesboltokba, ott van egymás után a Libri, a Fókusz meg a Bookline egy sarokra az Astoriától a Blaha felé. Vagy a Nyugatinál a nagy Alexandra áruház.
Netáruházban most itt leltem rá.

180
pata képe

Stefidzsi, Nagy vagy, már

Stefidzsi,

Nagy vagy, már meg is rendeltem a linken.

Kösz,

Tamás

181
Nora képe

Sziasztok! Köszi a tippet

Sziasztok!
Köszi a tippet (Stefidzsi), én is megrendeltem a könyvecskét. Egyébiránt nézelődtem neten és személyesen is, és nem igazán találtam ilyen témával foglalkozó könyvet. Na jó, találtam, de L. Armstrong története kis mértékben érdekel. Máshol, valami montis könyben jó, ha 20 oldal foglalkozott effektiv a kerékpárral, a többi a körítés volt. Amit találtam a neten, pontosabban antikváriumban, az sem kapható. Úgyhogy ez jó tipp volt.
Bicóvásárláshoz: amint eljutunk oda, hogy új bicót veszünk, olyan olcsó fajtát (valszeg. Altrix típusút, mert a Hervis és Decathlon cuccoktól kicsit megijedtem)tuti beszámolok majd a szerzemény menetteljesítményéről.
pápá

182
makita63 képe

Én tavaly vettem a

Én tavaly vettem a hervisben balance cross trail nevű bringát 40 000-ért.2200 km-nél fékpofa csere,2600-nál középcsapágy csere,ekkor kaptam az első defektet is,egy nagy méretű üvegszilánktól.sajnos mire kiszedtem teljesen,még kettő össze jött.Egyébként kenda gumi van rajta,elég jól bírja.A váz 18"-os,nekem egy kicsit alacsony(185 centi vagyok)de nem vészes.A nyerget is lecseréltem,úgy 2800 km. után.Viszont ez a nyereg az outimon nagyon jól szuperál.4000 km van benne,városban,napi használat mellett.Lehet szerencsém volt a hervis-szel?ja még a váltón is volt egy után állítás.Én meg vagyok vele elégedve.Igaz nem értek hozzá.

Lassan,de gyorsulok

183
makita63 képe

az outim 2 hónapja

az outim 2 hónapja vettem,Emmelle a neve.12 sebességes.9 000 volt.Kellett a bowdeneket cserélni,2 gumi 6 000-ért,kerék centir,első fékpofa csere.1000 km van benne,ma voltam a Dollingernél átnézetni,azt mondta majd novemberben tóljam vissza.Idáig 20-ban van.Szerintem jobb mint a Balance.Zsoltival egyet értek,kb.10 km a külömbség ugyan akkora erőnél.3 hete szinte csak ezt használom,és rájöttem ezzel kellett volna kezdeni.

Lassan,de gyorsulok

184
Györgyi képe

és hol vetted és milyen

és hol vetted és milyen minőségű?
...................................................

185
makita63 képe

Mendén vettem.Holland

Mendén vettem.Holland gyártmány,kb.20 éves.Olcsó kategóriás túra bicikli,acél vázzal,13 kg.A kormányt kell még lecserélnem,mert keskeny ami rajta van.Dollinger azt mondta,akkoriban nem a munka minőségén spóroltak.Ő volt az első szerelő aki felismerte ezt a biciklit.Akiknél voltam nem tudták milyen gyártmány.A kerékméretre kell oda figyelni,mert ezen 28x630-as gumi van.Ezt a méretet már nem igazán gyártják.Nehéz hozzá jutni.Sok hasónló bicajt versenykerékpárként hirdetik.

Lassan,de gyorsulok

186
pata képe

A hozzászólásokat olvasva

A hozzászólásokat olvasva kedvet kaptam én is a bonyolultabb biciklijavításokhoz (eddig csak féket, illetve belsőt tudok cserélni, meg váltót beállítani). Az interneten utánaolvasva láttam, hogy sok dologhoz spéci szerszám kell. Hol érdemes ilyesmit keresnem (gondolom bringabolt, de melyik?)

187
aandi képe

Sziasztok! A

Sziasztok! A iciklivásárlás remek folyamatában vagyok - az infógyüjtés szakaszban - városi használatra. Sokat böngésztem a netet, az alap tudnivalók meg márkanevek már megvannak, de most elvesztem a méretekkel. 186 centi vagyok, 70 kiló és lány. Most ehhez mekkora váz kell? Az ugyanakkora női váz nehezebb, mint az ugyanakkora a férfi? Mennyiben más a női pl. statikailag? Meg ilyen okosságok. :-) Valaki ha válaszolna ilyenekr-e... :-)

188
norbijúzer képe

hogy mekkora váz kell, az

hogy mekkora váz kell, az attól is függ, hogy milyen típusú a bringa... más kell egy outihoz és más egy trekinghez.

--
--
--
--

189
pata képe

A pontos vázméretet úgyis

A pontos vázméretet úgyis akkor találod meg, ha kipróbálod egy boltban. A számok csak hozzávetőlegesek, főleg hogy nincs egységesen elfogadott számozás, mint a pl. a cipőknél (de ott is érdemes felpróbálni ;-)

Az ún. női váz akkor jó, ha könnyen szeretnél le/fel szállni "női módra" (azaz nem hátul emeled át a lábadat). Megszokás kérdése, ki mit szeret. Nem olyan erős, mint a férfivázak, de normál városi használatban nem fogod észrevenni a külöbséget, nőinek is bírnia kell azt, hogy az aszfalton kerekezel.

Női váz nagy hátrányának tartom, hogy nincs hova tenni a háromszögtáskát meg csomó hasznos dolgot (pl lánc).

190
p-mann képe

A haromszogtaska nagy

A haromszogtaska nagy hatranyanak tartom, hogy semmi ertekeset/fontosat nem lehet benne tartani.
A lanc meg a legjobb helyen a hatizsakban van.

191
norbijúzer képe

defektjavító szettet meg

defektjavító szettet meg pótbelsőt simán lehet benne tartani. meg egy zseb-szerszámkészletet.
nekem ezek vannak a nyereg alatti táskámban. a legfontosabb cuccok a bringán :)

--
--
--
--

192
p-mann képe

Bizony, ezek a

Bizony, ezek a legfontosabbak. Aztan lehet szentsegelni, ha valami "jopofa" szerzet lenyulja onnan.

193
Györgyi képe

megbízhatatlan helyen

megbízhatatlan helyen leveszem 3 perc alatt a vázátskámat,és nagyon sok minden belefér,amire szükségem va,és nem zavar.

.....................................................

194
norbijúzer képe

jaja, ha olyan helyre

jaja, ha olyan helyre kötöm le a bringát, akkor semmit nem hagyok rajta, ami könnyen mozdítható. (lámpák, kmóra, táska, kulacs)

--
--
--
--

195
p-mann képe

Nekem meg nincs rajta semmi

Nekem meg nincs rajta semmi konnyen mozdithato :)

196
snoop képe

:D én is így. a

:D én is így. a mozdíthatók a zsákomban vannak. cukor, dió, mogyoró.

197
snoop képe

női váznak akkor látod

női váznak akkor látod előnyét, ha akarod neki szoknyában is rakni.

198
Tekla képe

férfivázassal is ugyanúgy

férfivázassal is ugyanúgy lehet szoknyában rakni. úgyhogy ne "csak" ezért legyen nőivázas :)

199
lujka képe

Szoknya kérdése.

Szoknya kérdése. :)
Egyébként sosem a váz akadályozott, hanem az, hogy a hosszú szoknya hátraér a hátsóó fékBE.
Azóta rövidebb szoknyákat hordok. EdzőKareszbá legnagyobb mulatságára SPD-vel.

Viszont valaki írt olyat, hogy a vázgeometria a más női arányokhoz van igazítva, erről tudunk valamit?

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

200
eti képe

EdzőKareszbá legnagyobb

EdzőKareszbá legnagyobb mulatságára SPD-vel.

EdzőKareszbá LOOK-párti? :)

201
lujka képe

Bizonyára. :D - Ms. Critica

Bizonyára. :D

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

202
Tekla képe

erre van egy egyszerű

erre van egy egyszerű megoldás- ha hosszú a szoknya, akkor fogsz egy nagyobb,lazább,vastagabb hajgumit és szépen összecsomózod a szoknya alját-->így rövidebb lesz és nem fog furmánykodni a menetszél/szél miatt.
és spd-váltócipő ha nagyon nem akar a szoknyához illeni az az spd. ez már tudom macerásabb, dehát vmit vmiért:)

203
lujka képe

Gyönyörűszép-női-hímzet

Gyönyörűszép-női-hímzett riatám van (bár igaz, ennek ellenére azért mégiscsak edzőcipős a jellege), szóval váltócipőt nagyon ritkán viszek (szandál már beficcent, de azért a hosszúszárú csizma macerásnak bizonyult :D), de a szoknyás gumizást mindenképp kipróbálom majd.
Nem jársz a milli felé valamikor, hogy megmutathasd a gyakorlati lámának? :)
Van még fél évünk a kipróbálásig...

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

204
Sandor75 képe

Minap láttam egy leányzot,

Minap láttam egy leányzot, szoknyában, spd szandálban, ugy rakta fel a Mecseken mint annak a rendje! Sosoem hittem volna, hogy ilyet is látok:)Szép volt , de komolyan!

205
boci képe

hmmm... spd szandál...

hmmm... spd szandál... terveztem, hogy beszerzek a nyárra egyet. de aztán egy pár mankó lett belőle, hogy legalább tudjak járni :-P
na de majd jövőre :)

Boci
----------
...akrat icob, icoB

RABIC - LE AZ ÚTRA!

206
lujka képe

Jesszusom. Én már

Jesszusom. Én már kamáslit hordok ezerrel...
És én tuti nem raknám fölfelé, nem vagyok olyan mokány. :)

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

207
Tekla képe

holnap ott leszek:)

holnap ott leszek:)

208
dobozos képe

Segítséget kérnék!

Segítséget kérnék! Édesanyám nagyon szeret bicajozni, de a 20 éves kempinget már nem tudja medencetörés nélkül lecipelni a negyedikről. A születésnapjára meg szeretnénk lepni valami alu vázas kis bicajjal. Mivel ő maga sem éri el a 156 cm-t, így egy 24''-es is jó lenne neki akár. A gond az, hogy max!! 40 000-et tudna rá szánni a család. Ha valakinek van valami ötlete, hogy hol próbálkozzam, az ne habozzon! S.O.S. Hálám hajkurásszon titeket!

------------------------------------------------------
Csengővel a világbékéért! (Én szeretem a kihívásokat.)

209
Attila- képe

Felejtős. Azért mert

Felejtős. Azért mert aluváz, még nem könnyebb.
A könnyűség együtt jár a drága anyagokkal, egy alu Gepida 200, ami kempingformájú, 14 kg és 70ezer. Egy 11 kilós Gepida Folding 8 11 kilós 76ért, ha még lehet kapni valahol, de egy Birdy light 8 sebességes agyváltóval 300ezer felett van. Nem írtam el. Nyuggereknek kellene bringát gyártani:-)
Szerintem jobban jártok, ha vesztek egy izmos lakatot és lekötitek a ház előtt. 16-20ezer között megvan és azt már csak flexszel viszik el.

210
Fintagy képe

Kedves Fórumozók, A

Kedves Fórumozók,

A feleségemnek sikerült 2 darab meglepetés kerékpárt kapnia születésnapjára, ezért eladnánk az egyik Kelly's Sphera red 2007-es teljesen új biciklit garanciával, papírokkal 39.990 Forintért.
Telefon: 0630 345-1735
E-mail: fintagy@t-email.hu

211
fintagy képe

Sziasztok, a fenti Kelly's

Sziasztok,

a fenti Kelly's Sphera elkelt.

212
SirRasor képe

Hali

Hali mindenkinek.

Hát..olvasgatom a hozzászólásokat és siralmas. Az, hogy 15ezerért nem lehet kapni egy olyan biciklit ami minimum 5 évig bírja, már önmagában felháborító. De most komolyan, picit gondoljatok bele: van egy simsonom, ami nem bicikli, 10x annyi anyag van benne, 4 brutális teleszkóp a súlyhoz képest, masszívabb fogaskerekek stb sorolhatnám és az egész szerkezetet megkapod 30-60k-ért kíméltsége szerint és akkor azt olvasom itt, hogy 50k alatt normális biciklit nem lehet kapni.

Egyszerűen elképesztő. Meg a másik amit mesélt máshol valaki, hogy egy jó minőségű lánc biciklihez 4000 huf. Hát egy simson lánc, aminek a szemei kb 3x olyan vastagok és bírják vagy 10 évig, pedig jóval nagyobb terhelést kapnak, kemény 900 hufba kerülnek.

Meg online shop: 22k egy első teleszkóp. Istenem, ennyiért összesen nem vennék biciklit, mert egyszerűen NEM ÉR ANNYIT. Azért valaki elmondhatná mióta gyártanak ilyen silány bicikliket, vagy mi történt, amiért ennyire felemelték az alkatrészek árát. Mert most kb. úgy vagyok, hogy egy normális citybike jó váltóval, teleszkópokkal, tárcsafékekkel minimum 110k volna. De könyörkög ennyiért kapok egy Honda NSR-t, ami azért 33 paci.

(Azon filózok, hogy vajon megéri-e motorról biciklire váltanom városi használatnál. 15 évig bicikliztem, 1 éve motorozok és az az évi 20-30k benzinpénz talán jobban megéri, mint venni most 50ért egy alsó-középkategóriás biciklit, amit aztán évente vihetek a szerelőhöz a magyar utak miatt (mert ugye 50ért teleszkópokat nem kapok).)

213
Attila- képe

Jóreggelt. Hol töltötted

Jóreggelt. Hol töltötted az elmúlt 10 évet?:-)
Pár gondolat.
Az alapanyagárak nagyjából évente duplázódnak mióta az ázsiai nagyok végtelen növekedésbe kezdtek és ez a spekulációs tevékenységek miatt is erősődő folyamat még csak most kezdődött el. Egy igényesebb vázcsőszett a bringához 2-300 euró, ezután jön még a rengeteg gépi és kézimunka meg az alkatrészek tömege. Ez azért nem jön ki 15ezerből. Ez egy rész.
A rizsföldi munkaerőköltségek nem jelentősek, de a szállítás+vám megtolja a nagyker árat, amiből jutni kell azért a kenyérrezsírra. Erre már csak a kisbolt haszonkulcsa jön rá, ami a kiemelkedő magyar terhek és a szánalmas kereslet miatt szintén magas, hogy ki tudjon fizetni mindent közterhet, rezsit és állást. Így lesz a 10 forintos alkatrészből 100 mire megveszed. Az itthoni gyártásról meg jobb nem álmodozni, az ipar halott ilyen speciális, kisszériás termékek előállításához.
Vigyázz a simsonra, mert ha kihal már csak több százezres nagyságrendben juthatsz a legolcsóbb újhoz is, aminek spiáterből lesz a hengere.
Városba meg nem kell teleszkóp, elég egy régi acélvázas országúti vagy trekking bringa a bikemagról vagy vateráról, 28-700c gumival 6 baron és haladsz, mint a szél, anélkül, hogy komfortproblémáid lennének.

214
zerge képe

és egy olyan bringa megvan

és egy olyan bringa megvan 20ból simán, amit az unokád fog örökölni, hasonlo állapotban mint ahogy te most átveszed.
a millin, a filónál van egy 40éves kerék(van több is), campa record, szebben forog mint sok tegnap gyártott kerámiás gyász.
az én városi bringám is 22 éves, acél outi. az első agy, a monoblokk,a kormánycsapágy még eredeti.
ez a sokezerforitos lánc is baromság,ez csak sznobság, az én bringáimon kizárolag 1000 ft-nál olcsobb láncok vannak. ez is olyan magyar dolog mint az autó, nem hajlandó suzukit venni inkább fizeti 100évig a részletet, és büszke mert az övé drágább volt,a többi meg mind szar.
...................
ROTA BENE!

215
Attila- képe

Jó beszéd, a kerékpár az

Jó beszéd, a kerékpár az acélból van, minden más csak divat:-)
Példa okáért: Eddy Merckx gyárából a Columbus Max MXL csöves bringa 2005-ben 100 példányban jött ki utoljára, ez az, amivel Lance Armstrong 95ben hegyifutamot is nyert, de a 90es években sokáig volt a Telekom és Motorola teamgépe. Nem is lesz többé, mert a divat a karbonalumagnéziumberillium, de ezen a gépen 100 km/h-nál is elengedett kormánnyal lehet suhanni, ha fel akarod húzni a mezen a cippzárt és ezt kevés bringa mondhatja el magáról. No persze ez a váz 3 kg villával együtt az atomnehéz illesztékek miatt, mégis igen nagy becsben tartva fog túlélni pár generációt.

216
zerge képe

jo azért az acél az

jo azért az acél az hajlik, az alu viszont kömerev, benne marad az erő ha beleteszed, hiány nélkül át is rakja az utra mind, szoval nem csak a divat. nekem is van alu montim, 4 éves,most kellett heggeszteni....
...................
ROTA BENE!

217
Sandor75 képe

Az alu kömerev...mig el nem

Az alu kömerev...mig el nem gyengül . és ki nem dobhatod. Ez meg tény. Mindennek van 2 oldala sajnos. Az alu kisebb sulyú , de ha elfárad kuka, és elöbb fárad el mint az acél vázak.

218
Attila- képe

..és lehet acélból is

..és lehet acélból is kőmerev vázat építeni meg aluból is rágógumit, tervezés kérdése az egész. Merevségen mondjuk szerintem a középcsapágy oldalirányú merevségét értitek, hosszirányban értékelhetetlen a különség bármely anyagnál. Az élettartam szempontjából is már van annyira kiforrott a technika, hogy az alu is megél 20 évet is az úton, de a muffolt és forrasztott vázak egyszerűen csak szépek, amit a hegesztettek nem tudnak biztosítani. Szerintem. Népszerű információ:
http://www.freeweb.hu/yasecteam/muhely/vazanyagok.htm

219
lujka képe

Napról-napra csak ingadozom

Napról-napra csak ingadozom és filózom, hogy acél- vagy alubicóm legyen.
Egyelőre a kicsikémet fogom komfortossá tenni (magwas, a Zsiráfra most biztos nem lesz időm, ha kijössz a vázért, szívesen odaadom, ne nője ki addig a gyerek. ;-))
Ehhez kapcsolódóan tudunk valamit a nyeregcsőszűkítő betétekről?

- Ms. Critica Lujka -
CMS* RABIC

220
Attila- képe

Ízlés és pénztárca

Ízlés és pénztárca kérdése. Ha neked nem 1 század számít az időfutamon, bármilyen alapanyagú megfelelő, csak legyen tökéletesen beállítva a méretedre és a tekerési pozíciódhoz, ez mindennél fontosabb.
Mi a gond a nyeregcsöveddel? Végső kényszermegoldás a szűkítő.

221
lujka képe

A szerelő 28,8-nak mérte,

A szerelő 28,8-nak mérte, itthon 28,6-nak találtuk. Más gond nincs vele, minthogy nem kapható ilyen. :)
Azt, hogy miért kell cserélni, szakszavak híján csak nagyon nehezen tudnám elmesélni, lényeg, hogy most nem lehet elég finoman beállítani a nyergemet.
Mi a baja a szűkítőnek?

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

222
zerge képe

minden boltban rendelhető

minden boltban rendelhető acor nyeregcső, a legvékonyabbtól a legvastaggabbig 0,2mm-enként minden méretben létezik, követeljed az eladótól, vagy menj másik boltba.
...................
ROTA BENE!

223
Attila- képe

Nagy erők hatnak rá,

Nagy erők hatnak rá, ezért minden közdarab +1 elforgási és csúszási lehetőség.
Ennyi réskülönbségnél meg lehet próbálni sörösdobozból kinyesni egy csinos téglalapot, ami legalább 7-8 centin körbefogja a csöved, kiszereled a nyeregcsövet, rátekered a lemezt és jól becsúsztatod. Zsír, olaj, miegyéb nem játszik, esetleg még zsírtalaníthatod is egy kicsit az ülés+nyeregcsövet, ha korábban használtatok. Ha nem megy be, vágj az átmérőbő, amíg nem megy.

Hogy a 2 pólusú vázanyagválasztásod még egy kicsit összezavarjam, eszembe jutott, hogy van ám kender, bambusz meg fabringa is:-) Az olaszoknál pedig egy öreg máig készít faabroncsokat szingókhoz.

224
lujka képe

Állj, azt hiszem,

Állj, azt hiszem, megzavartalak.
tehát NEM TUDOM, hogy pontosan mekkora a jelenlegi a nyeregcsövem, mert a kétféle tolómérő mást mondott.
Eddig 28,8-ast kerestem, az nincsen sehun sem.
A faabroncsokra meg vevő lennék,bár gondolom, nem véletlenül nincsenek ma már rettentően elterjedve. de ha lenne, akkor pl. CM-re csakis abban mennék.

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

225
lujka képe

Állj, azt hiszem,

Állj, azt hiszem, összezavartalak.
Tehát NEM TUDOM, hogy pontosan mekkora a jelenlegi a nyeregcsövem, mert a kétféle tolómérő mást mondott.
Eddig 28,8-ast kerestem, az nincsen sehun sem.
A faabroncsokra meg vevő lennék, bár gondolom, nem véletlenül nincsenek ma már rettentően elterjedve. De ha lenne, akkor pl. CM-re csakis abban mennék.

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

226
Attila- képe

Meg is zavartál:-) Szóval

Meg is zavartál:-) Szóval akkor nem tudom, mi a gond, eddig azt hittem, elforog a két tizeden. 28,6mm egyébként a szabványméret, lehet, hogy a szerviz a vázon mérte a belső átmérőt 26,8nak?

227
Attila- képe

..28,8nak..

..28,8nak..

228
lujka képe

Azon tűnődöm, hogy hol

Azon tűnődöm, hogy hol tudnám még egy helyen megnézetni a méretet.
A közeli bótokat nem kedvelem...
Lehet, hogy keresek itthon egy harmadik tolómérőt és aztán a saját szememnek hiszek.
A szerelő szintén a csövet mérte, láttam.

Ha 28,6, és az tényleg szabványabb, akkor nincs baj. ha 28,8, akkor még elnézek a récseibe, mert ott vagy 3 hete láttunk egy feketét, ha már nincs meg, akkor lehet, hogy a szűkítés marad. hacsak nem kapok jobb tanácsot. :)

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

229
Hemü képe

Molnár Kerékpár 1163

Molnár Kerékpár 1163 Veres Péter út 91.

Rendszeresen járok oda a hülye kérdéseimmel, és nagyon korrektnek tartom. És közel van. :-)

\ Bitta Hedud, samdacia of Bilagit /

230
wackor képe

szép kis szervíz, ha nem

szép kis szervíz, ha nem tud használni egy tolómérőt...

uh, bocs eggyel feljebb akartam.

231
lujka képe

3 tolómérővel 3

3 tolómérővel 3 különböző adatot mértünk, szóval szerintem inkább az eszközöknél van a gond...
Végül vettem szépet, jót, pont beleillőt.

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

232
Kék Gergely képe

Sziasztok 2 hete költöztem

Sziasztok 2 hete költöztem fel pestre, hoztam a bringámat is, de ide a verseny nem igazán való örülök ha túléli a jövő hétvégét. Már néztem egy boltban, egy aluvázas trekking vagy cross 60 környékén szokott lenni. Nem tudtok véletlenül valami ilyesmit használtan. Munkába-járáshoz, kirándukásokhoz, kissebb túrákhoz, 4 évszakos bringának kellene. Ha tudtok ajánlani egy helyet ahol ilyet találhatok az is jó lenne. Köszi.

233
boci képe

szerintem vegyél egy

szerintem vegyél egy használt outit 28-622-es gumival. Városba az kell, és ha nem fixi vagy single-speed, akkor simán használható túrázáshoz is.
és vegyél lánc vagy u-lakat, ha még nincs.

Boci
----------
...akrat icob, icoB

RABIC - LE AZ ÚTRA!

234
lujka képe

Meg vegyél lámpát, hogy

Meg vegyél lámpát, hogy látszódj és esetleg láss.
meg olvasgass sokat errefelé, okosodsz, elbizonytalanodsz, okosodsz, így megy ez... :)

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

235
magwas képe

Gondolom "verseny" alatt az

Gondolom "verseny" alatt az országútit érted. Városba az a legjobb a fixi után. Csak tegyél bele normális kerekeket, dupla felnivel.

--
a bátor kommutátor

236
zsoltee képe

Szerintem is tökéletes az

Szerintem is tökéletes az outi (verseny) bringa városba, igen, még Bp-re is. Itt annyi a megszorítás, hogy a legjobb felni kell ide. Ezt ne úgy értsd, hogy a legdrágább, hanem úgy, hogy a legerősebb. Vuelta airline 4-et sokan dicsérik, eddig nekem is bejött, előtte rigida flyert zúztam szét néhány kátyúval. A másik ami kell Bp-re, az a kiváló defektvédelemmel rendelkező külső gumi, és hozzá a megfelelő nyomás, hogy becsípődéses defekt se legyen. Ennyi kell Bp-re, és már élvezheted is a jól megszokott versenybringát 4 évszakban ;)

Zsoltee

237
dobozos képe

Gyere holap a Sziplába

Gyere holap a Sziplába bicajturkába! ;) Ez a honlapja: http://www.szimpla.hu/index3.htm

Itt a térkép: http://www.utcakereso.hu/map3/index.php?city=budapest&action=search&scal...

------------------------------------------------------
Csengővel a világbékéért! (Én szeretem a kihívásokat.)

238
Dió képe

Használt holland

Használt holland kerékpárt vennék.Egy ideje úgy látom, ilyen nincs itthon. Cáfoljatok meg!

239
lujka képe

Én Dollingernél tavaly

Én Dollingernél tavaly láttam egy naggggyon ütős darabot. Az megrendelésre készült, de nézz be hozzá szerintem.

- Ms. Critica Lujka -
*CMS* RABIC

240
Tonti képe

Sziasztok! Szeretnék a

Sziasztok!

Szeretnék a tapasztaltabb (vagy akár kevésbé tapasztalt :)) bringásoktól kérdezni olyasmit, hogy milyen bringát ajánlanának egy olyan figurának, akinek teljesen elege van Pesten a tömegközlekedésből, nem ért igazán a bicikliszereléshez ill. a műszaki dolgokhoz (egyelőre ;)) , de szeretne haladni.. Olvasgattam fórumokat itt is, máshol is; amit eddig leszűrtem, az az, hogy sokan az országútit ajánlják városba, de ellenvéleményeket is találtam, főleg a rossz utakra hivatkozva.. Ami még felmerült bennem, az egy fixi, mégpedig egyszerű felépítése miatt. Meg mert olyan egyszerűen szép :D
Szóval első körben ehhez kérnék Tőletek segítséget, hogy mégis milyen típusú gépet ajánlanátok nekem.. Utána majd lehet hogy lesznek konkrétabb kérdéseim is, pl. mit, hol, mikor, mennyiért.. :)

Előre is köszönök mindent, addigis olvasgatok tovább!

tonti

Szigetország -> Mennyország :)

241
jenessanyi képe

Jó állapotban lévő régi

Jó állapotban lévő régi használt outi (országúti), ki kell pofozni, megtisztítani és ott a városi géped. Ha tapasztalatlan vagy bringák terén akkor először ne fixivel kezdj, később ha fixit akarsz úgyis ilyen bringát fogsz átalakítani, addig meg nem árt letekerni pár kilómétert hogy tudd mit is szeretnél. Mellesleg ha nem akarsz sok ezret kipengetni a szerelőnek akkor a fixidet magadnak fogod építeni, ahhoz meg egy kis tapasztalat nem árt :) Miután olvasgattál kicsit meg jobban bízol a tudásodban utána mehet a fixi project! :)

242
pata képe

Agyváltósat, mert azt

Agyváltósat, mert azt szinte nem kell karbantartani, 622-es felnikkel es vékony, sima külsőkkel, mert annak kicsi a gördülési ellenállása, és városba tökéletes. Pl Gepida Reptila 300, van rajta agydinamó+lámpa.

Használtan is lehet ilyesmi bicajt kapni, de azzal bizony bütykölni kell, vagy neked, vagy egy szervíznek. Az új bicikli előnye, hogy sok dolog könnyebben szerelhető rajtuk, mint a régieken.

243
zsoltee képe

Használt outit. Újat

Használt outit. Újat azért ne mert nagyon drága, és túlságosan féltenéd, avagy kicsit drága és a decathlonban veszed, ami meg nem jó, mert hamar tönkremegy :/
Fixivel kezdeni tényleg merész, én még várok ezzel a projekttel, főleg azért mert szeretem a hegyeket, oda meg nem való :)

Zsoltee

244
Tonti képe

Köszönöm a tanácsokat,

Köszönöm a tanácsokat, azt hiszem, akkor tényleg országúti lesz belőle. Úgyhogy most elkezdek konkrétabban nézegetni, hogy mit és honnan. Egyelőre az Interneten, de ha esetleg tudtok mondani olyan boltot Pesten, vagy esetleg a környékén, ahol vannak használt outik, nem a legdrágább fajtából, és ahol segítőkészek az eladók, azt szívesen venném.
Ja, és ha jól gondolom, a bringához lámpa, bukó és jó lakat is kelleni fog, ugye? ;)

Szigetország - Mennyország

245
zsoltee képe

hát 15ezret legalább

hát 15ezret legalább tegyél félre a kiegészítőkre... a lakat pedig u-lakat ;)

Zsoltee

246
RoGeR képe

Tiszteld a hölgyeket és az

Tiszteld a hölgyeket és az U-lakat.

---

247
davesopron képe

Láma kérdés: Az

Láma kérdés:

Az országúti és a verseny váz között pontosan mik a különbségek?

248
norbijúzer képe

országúti =

országúti = verseny.
persze versenyezni nem csak országúton lehet, így akár versenybringának lehetne nevezni egy pályagépet is, vagy akár egy montit is... :)

--
--
--
--

249
davesopron képe

danke schön :)

danke schön :)

250
Teemu képe

Sziasztok Azt szeretném

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni csak,h tudtok olyan boltot mondani Pesten ahol nagy választék van raktáron bringákból? Arra gondolok ,hogy egy adott fajta van e több méretben. Nekem spec meida crossway 6sx kéne.
Előre is köszi!

251
pata képe

Ha egy használt tandemet

Ha egy használt tandemet szeretnék venni, hogy érdemes nekiindulni? Van valaki aki ilyesmiket forgalmaz? Bikemag aprón nem találtam. Új meg drága.

252
vidor képe

Szervusztok, tud esetleg

Szervusztok,

tud esetleg valaki olyan helyet Győrben, ahol óccsóé' kapni használt bringát? Vannak pölö lomisok errefelé? Esetleg a bolhapiac...? Tényleg, hol van egyáltalán a győri bolhapiac? És mikor?

Előre is köszönöm.

253
Szájber képe

Jó birngát, nálkam lehet

Jó birngát, nálkam lehet venni:):):)Eladnám,a Hardy 3mas gépemet(semmi baja sincsen),anyagi problémák miatt!!!

254
Szájber képe

Ha érdekle a H 3 akkor ide

Ha érdekle a H 3 akkor ide írjatok lécci!! silvercs1@tvn.hu

255
PTeker képe

Túra (trekking) kerékpárt

Túra (trekking) kerékpárt keresek deore de inkább lx szettel agydinamosat és újat ha van tapasztalatod kérlek írd le kinéztem többet és ár teljesítmény arányban a gepida albion 500 2008as kiadása tűnik ár teljesítmény szempontjából a legjobbnak magyar és német honlapok ajánlásával ,ha van valakinek pont ilyene az is nagyon érdekelne mi a véleménye.

256
Zsurmi képe

Kinéztem egy tárcsafékes

Kinéztem egy tárcsafékes 28" XC-t. Az a kérdésem, hogy a hátsó tárcsafék a kizárja a normál pálcás csomagtartót? Az a gyanúm, hogy igen.

Mennyi a max teherbírása egy nyergcsöves csomagtartónak? Ráadásul rugós nyeregcsőre lenne.

-
Zsurmi

257
pata képe

Mármint a konkrét vázon

Mármint a konkrét vázon nincs szem a csomagtartónak? Vagy az a kérdés, hogy van-e tárcsás váz csomagtartószemmel?

Nekem tárcsafékes vázam van, amin nincs csomagtartószem. Úgy oldottam meg, hogy csőtartó bilinccsel szereltem fel a csomagtartó (sőt a sárhányó) pálcáját a vázon egy olyan pontra, ahol odafért. Ez nem olyan kóser, mint egy csomagtartószem, de 30-35 kg-ot el szokott bírni.

258
Zsurmi képe

Nem tudom, mert még nem

Nem tudom, mert még nem láttam. A fotón a másik oldal sajnos nem látszik.

Úgy látom a tárcsafék pont ott van ahol az a 2 szem. Nem hiszem, hogy más felfogatást használnának, ha már az ott van.

UPDATE (nem Norbi):
Egy bótba azt mondák, hosszabb csavarral felmegy.

-
Zsurmi

259
amen képe

Sziasztok. Bringát

Sziasztok.

Bringát szeretnék venni városi, és kisebb túrázásokra.max 50 ezerig.

Trekking lenne a legmegfelelőbb talán és 3as agyváltóra gondoltam. Felmerült a Schwinn Landrider:
http://www.schwinncsepel.hu/67-6464.html
mert ez agyváltós.

Viszont tetszenek a cruiser gépek is nagyon. Ami abszolút bejön.Gepida Nedao Classic.
Springervillával, nagyon jól néz ki, és most csak 35eft. Viszont ezesetben bele kellene rakatni egy agyváltót. Nem tudom , hogy ez is kényelmes lenne-e a célra...viszont baz jól néz ki.
Tanácsok???

http://webshop.speedbike.hu/webshop/?p=productMore&iProduct=1260

260
amen képe

Sziasztok. Bringát

Sziasztok.

Bringát szeretnék venni városi, és kisebb túrázásokra.max 50 ezerig.

Trekking lenne a legmegfelelőbb talán és 3as agyváltóra gondoltam. Felmerült a Schwinn Landrider:
http://www.schwinncsepel.hu/67-6464.html
mert ez agyváltós.

Viszont tetszenek a cruiser gépek is nagyon. Ami abszolút bejön.Gepida Nedao Classic.
Springervillával, nagyon jól néz ki, és most csak 35eft. Viszont ezesetben bele kellene rakatni egy agyváltót. Nem tudom , hogy ez is kényelmes lenne-e a célra...viszont baz jól néz ki.
Tanácsok???

http://webshop.speedbike.hu/webshop/?p=productMore&iProduct=1260

261
dobozos képe

Miért ragaszkodsz az

Miért ragaszkodsz az agyváltóhoz?

262
amen képe

Mert tetszik. Mert nem kell

Mert tetszik. Mert nem kell karbantartani. Mert 3 sebességnél többet soha nem fogok váltani. Mert nem csattog váltás közben

263
Totya képe

Szia Amen! Lehet

Szia Amen! Lehet megköveznek, de ha nem kifejezetten aszfalton akarsz tekerni, és nem többet napi 100km-nél, szeretnél erdőben is tekerni, ráadásul nem hagyod kinnt az utcán a gépet, akkor ez egy lehetséges alternatíva 50ért: http://piacter.bikemag.hu/showproduct.php?product=126979&cat=12
Montival bárhova eljutsz, ami fontos lehet az a csomagtartó szem, bármennyire is nézem nem veszem ki a képből, hogy van-e rajta. Veszel egy Cruisert, és 20 km után kényelmetlenné válik, nyűg lesz. A Landrider-re meg gatyád rámegy hosszútávon. Ezen a montin max a sort, meg a láncot kell cserélni rossz esetben, arra meg érdemes költened ha szükséges. Még mielött bárki rosszra gondol, nem én hirdetem a vasat. Veszel rá a bringabutikban 3ezerért 2 Continental Tour ride gumit, és szabad vagy, földúton, aszfalton is megállod a helyed.
Ámen :)

264
pata képe

Az agyváltóval egyet tudok

Az agyváltóval egyet tudok érteni, nekem is az van, csodálatosan megy, 0 karbantartás, és tudok állva vagy hegynek felmenet váltani.

A cruiser geometria viszont arra való, hogy egyenes derékkal 15-20 km/h sebességgel menj vele sík terepen földúton vagy tengerparton (de erre szuper!). Aszfaltra, túrázásra inkább vennék egy trekkinget, 622-es felnivel és 28 v 32-es külsőkkel. Nem biztos hogy kapsz agyváltósat, bár már sokfajta van abból is, de legfeljebb kicseréled.

A helyedben nem csak weben nézegetnék, de elmennék kipróbálni a bicajokat. Agyváltó témában pl javasolt Pepedál.

265
-ogre- képe

a mostani landridereket nem

a mostani landridereket nem vágom, de apám gépe irgalmatlan nehéz. még egy csepelhez képest is. sztem a mostaniak sem jobbak. tudom, nem emelgetni veszi az ember... amúgy jó bicók. sztem inkább ez, mint a krúzer. a többit már elmondták.

266
amen képe

Ami még nagyon tetszik

Ami még nagyon tetszik cruiserben:
Capriolo Cruiser Flying Machine.

http://motacilla.sattrakt.net/~admin78/one_product_list.php?category=cru...

267
p-mann képe

Szerintem a cruiserek nem az

Szerintem a cruiserek nem az igaziak turazni. Aszfalton a ballongumi iszonyat modon visszafog. Varosi boklaszasra viszont jopofak.

268
Biglibansz képe

Én itt vettem az utolsó

Én itt vettem az utolsó két bringámat: http://www.diosdbike.hu/index.php
Egy hónapja az egyik barátom ugyanitt vett 2 db biciklit 120eFt-ért. Egyik Kelly's, másik Altrix csomagtartóval, lámpával, sárvédővel egyik teleszkóppal felszerelve.
Mondjuk ki kell miatta menni Diósdra, de nem is kell az árban megfizetned a belvárosi üzlet bérleti díját.

269
Zsurmi képe

A lehúzó belvárosi bolt

A lehúzó belvárosi bolt mítosza... Nem tűnik olcsóbbnak, de a választék se nagy.

A belvárosban nagyobb tud lenni a forgalom az üzletben, az ki tudja termelni a magasabb bérleti díjat (bármekkora forgalom esetén ugyanaz). Nagyobb a konkurencia is, a vevő könnyen átmehet máshova. Ha az árat nem is nyomja le, de javítja a szolgáltatást. A választék is nagyobb valamivel.

A kieső üzlet inkább kevesebbet ad el, de kevesebb a költsége ezért könnyebben megél. Ha messzebbről mész, adott esetben a garanciáért ismét ki kell caplatni.

Jobb helyen kapsz törzsvásárlói kedvezményt (10%), ha odajársz rendszeresen, az új biciklit újra beállítják ~100 km után ingyen.

-
Zsurmi

270
amen képe

Ma láttam egy boltban egy

Ma láttam egy boltban egy jó állapotú, használt mtb MALI bicajt. Sárga -zöld festés, bazi vastag váz, baró telók. Mali mamba, vagy valami más kígyó volt. Az extrém vastag, robusztus váz volt feltűnő. 50.000-et kértek érte. Ez jobb vétel lenne? Nekem fontsos, hogy minnél kényelmesebb legyen. Nem akarom , hogy fájjon a hátam, vagy a seggem. Egy extra széles,géles, fotelnyerget már beszereztem:))
Ezért sem akarok nagyon meghajolva bicajozni. Legyen nagyonkényelmes, na! :)

271
Szab képe

Azt remélem tudod, hogy az

Azt remélem tudod, hogy az extra széles nyereg nem feltétlen lesz kényelmesebb.
Ha nagyon nagy kényelmet akarsz, akkor szerintem a fekvőbringák között kéne nézegetned. Igaz, árban az kicsit húzósabb.

272
pata képe

Tudd, hogy aszfalra

Tudd, hogy aszfalra felesleges a monti, inkább hátráltat. A teleszkópok elnyelik az energiát (főleg ebben az árkategóriában), a széles gumik csak alacsony nyomást fognak bírni, nagy gördülési ellenállással. Az lesz benne a kényelmetlen, hogy normális városi sebességnél ki fog lógni a nyelved, míg egy trekking, ne adj' isten országúti bicajjal észre sem vennéd.

Ha már mindenképpen egyenes derékkal akarsz ülni, akkor nézd meg a Gepida Amsterdamot, az még ráadásul szép is. Egyébként a széles nyereg és az "ülőpozíció" már középtávon is (> 5 km) pont kényelmetlen, nem pedig kényelmes.

A biciklik geometriájának kialakítása a kényelmet szolgálja, még ha ez annak, aki nem biciklizik, első látásra nem is nyilvánvaló. Ne ess abba a hibába, hogy azt gondolod attól lesz kényelmes egy bicikli, amitől egy szék. A városi biciklisták sem mazochisták, pont azért vesznek keskenyebb nyerget és hajolnak picit előre, mert az a kényelmesebb.

Olvasd el ezt: http://www.sheldonbrown.com/saddles.html

273
Teemu képe

Szia Amen! Szerintem nézz

Szia Amen! Szerintem nézz körbe a merida crossway-ek közt,mert pl ott van a cw 6 sx, ami akciósan még lehet kapni egy-két helyen 50 ezerért. Nekem ilyenem van, és nagyon meg vagyok vele elégedve.
http://www.bikefun.hu/prods/81/crossway_6-sx.html
Igaz, hogy van benne teló, de ezt olcsón tudod cserélni valami merev villára, de vannak olyan cross bringák (pl a kelly’s, dema) amiben merev villa van.
Esetleg ha jó a használt bicó akkor meg nézz körbe a bikemag piacterén,mert ott is van néha egy két jó vétel.
http://piacter.bikemag.hu/

274
jucuska81 képe

Hahó! Én is keresek

Hahó!
Én is keresek biciklit mostanában. Mit gondoltok: milyen bringát érdemes venni??
Jucus

275
pata képe

Jót :-) Esetleg ha

Jót :-)

Esetleg ha elmondod, mire kell, mennyit szánsz rá, etc.

276
jucuska81 képe

Mire kell:ez az eladók

Mire kell:ez az eladók tipikus kérdése!!
Itt a városban, vagy kicsit odébb; nyáron: Balcsi környékén. 70000(hetven ezer)-nél többet nem szánnék rá!!
Ne legyen extra se, pl: jó,ha van rajta már: csomagtartó,sárvédő.
Köszi: Judit

277
pata képe

Hát, ezek a gonosz eladók

Hát, ezek a gonosz eladók :-) Több alternatíva van:

1. Vegyél valamilyen trekking bicajt (egyenes kormány, 622-es ("28-as") kerekek). Arra ügyelj, hogy normális fék legyen rajta elöl hátul. Ez simán kijön az adott összegből, 50 ezer körül

2. Vegyél egy láncváltós trekking bicajt, de agydinamóval. Ez is kijön, pl Gepida Alboin 200, http://www.pepedal.com/bringa_gepida_08.htm. Ekkor a világításod meg van oldva, ez sokat jelent.

3. Vegyél egy agyváltós bicajt, amivel álló helyzetben és felfelé menet is tudsz váltani (sokat jelent). Pl Gepida Amsterdam, ha elég magas vagy hozzá.

4. Vegyél egy acélvázas olcsóbb Schwinn-t, és rakass bele egy agyváltós hátsó kereket, Nexus SG-8R25 agyváltóval, az 8 sebességes, kijössz 70 ezerból.

Szerintem menj el egy normális bicikliboltba (a fent belinkelt Pepedál ilyen), ahol rendesen megbeszélik veled az alternatívákat, kipróbálhatod, elmondják melyiknek mi az előnye-hátránya, aztán vedd meg az egyiket. Például van aki szereti az agyváltót/agydinamót, mert nagyon kényelmes és nulla karbantartás. De van aki nem akar rá pénzt áldozni. Szóval minden egyéni döntés kérdése, rendes boltban segítenek majd neked.

278
zbandesz képe

Sport 17 Szervíz és

Sport 17 Szervíz és Bolt
pici üzlet, kellemes légtér, jófej,segítőkész és nem utolsó sorban hozzáértő eladók, szép választék minőségi brinyókból, kiegészítőkből
www.sport17.hu <-- cím, telefon itt

279
jucuska81 képe

Köszi,csak az a bolt

Köszi,csak az a bolt Budaörsön van, én meg Budán lakom!
Köszi: Jucus

280
zsoltee képe

Az 1-es főúton kiválóan

Az 1-es főúton kiválóan ki lehet tekerni, de van ott egy össze-vissza kanyargó bringaútnak csúfolt izé is. Kiváló edzés, ha kitekersz Budaörsre :)

Zsoltee

281
jucuska81 képe

Nagyon vicces,neked könnyű

Nagyon vicces,neked könnyű biztos.
Nemnagyon szeretek forgalmas autóúton biciklizni!!!

282
Fintagy képe

Sziasztok, Egy kérdésem

Sziasztok,

Egy kérdésem lenne. Totál be vagyok indulva egy outira, de anyagi lehetőségeim meglehetősen szűkösek jelenleg.
Szóval találtam a dekában egy bicót 51900ért, és szereteném megkérdezni, hogy mi a véleményetek róla. Tudom, hogy ennyi pénzért nem szabad sokat várni, de mégis. Itt a link:
http://www.decathlon.co.hu/HU/product_8054919-34933733/
Melóba amúgy cross géppel járok, ezzel csak hétvégén túrázgatnék. Persze lehet, hogy rászoknék melóba is :)

283
olahlaci képe

sziasztok, Szintén bkv-ról

sziasztok,

Szintén bkv-ról váltó vagyok...
Keresek egy klasszikus vonalú, férfivázas, agyváltós (3-7seb) városi bringát 60e forintig. Na meg a láncvédő is fontos az öltöny miatt, ugye :-)
Eddig ezeket néztem ki 1. GEPIDA AMSTERDAM NX3 2. CAPRINE VILLE... ha valakinek van jobb ötlete, vagy véleménye a két típusról, ugyan ossza meg velem. Jah! Használt is szóba jöhet, bár ezekkel a preferenciákkal, nem nagyon láttam bicót.

Köcce,
Laci

284
olahlaci képe

Helyesbítek: GEPIDA

Helyesbítek: GEPIDA AMSTERDAM NX3-ból csak nőivázas van... kilőve :-(

285
bandikaa képe

Eladó egy Wenson Master

Eladó egy Wenson Master bicaj!

Váz: 17.5 ös Wenson Master alu
Fékek: Avid BB7 disk, bowdenes
Suntour SR Epicon teló remote lockkal
FSA XC110 stucni
FSA SL280 nyeregcső
Mach1 MX Disc felnik
Nova Tec agyak
Shimano LX első váltó hajtómű
Shimano XT hátsó váltó
Pave nyereg
FSA ACB kormánycsapágy
Shimano spd m520 pedálok
Garancia nincs, megtekinthető a 2. kerületben.

http://piacter.bikemag.hu/showproduct.php?product=144604
telefon: 06205827539

286
Kritikus Tömeg képe

Hervisben a Balance 3.1-et

Hervisben a Balance 3.1-et ismét lenyomták 60e Huf alá!!!(Shimano hajtókar,Shimano Deore váltó stb.)Nekem is 3.1-em van,igaz a tavalyi,és akkor még RST telót adtak hozzá.

287
Franci képe

Szerk: most nézem mikori az

Szerk: most nézem mikori az elsö hsz.:) akkor nem szoltam.

288
sytrus8 képe

Üdv Elöször is

Üdv

Elöször is nagyon-abszolut laikus vagyok:) És van egy gondom, amivel nem tudok mit kezdeni, de érdekelne egy-két ötlet.

Nyikorog a teleszkóp. Suntour cucc, ennél többet nem tudok róla. Ahogy haladok, minden kisebb-nagyobb döccenőnél nyekereg, csiporog, mint egy harckocsi:)
Álló helyben elkezdem nyomkodni lefelé a kormányt, akkor is csinálja. Ez egyik napról a másikra jelentkezett, a bicaj megvétele után pár nappal. Lett kétszer is zsírozva azóta, de semmi pozitiv változás. Szervizben azonnal rávágták, hogy csere 14ezer. Ha viszont tényleg csere, kérnék egy-két tanácsot, mit érdemes venni helyettük. Sima utcai közlekedés a cél, legyen jó puha, birja a padkát. Offroadozni nem szoktam, csak ha elkerülhetetlen.

Köszi.
Sytrus8

289
Névtelen képe

erm... nem jo topicba

erm... nem jo topicba raktam, elnézést:)

290
MiZsó képe

Üdv mindenkinek! Nagy fába

Üdv mindenkinek!

Nagy fába vágtam a fejszémet: férjemet szeretném egy (másod) biciklivel meglepni. Már van egy darabokból összerakott országúti csodája, amivel rendszeresen munkába jár (napi 40 km). Nekem és négy gyerekünknek is ő vette a bicajokat, én tehát nem értek semmihez. Ám mindannyian, egyre többet járnánk túrázni, hegyen völgyön tekeregni, és az ő bicaja - bár a rakparton elég gyors, a földúton meghal. 40. szülinapja közeledtével gondoltam meglepem azzal a luxussal, hogy egy terepre is használható pofás darabot szerzünk be a másik mellé, ám mint említettem nem igazán értek hozzá: agy, váltók, ilyen-olyan fékek stb. Melyik elég jó, hogy tényleg öröm legyen a szülinap, és ne kényszeredett vigyor? Meg aztán nem is túl olcsók. Ha jól olvasom a leírásokat, un. cross tipusú kerékpárra lenne szükségünk. Évente max 10 alkalommal használná könnyű terepen. (hacsak bele nem szeret, illletve a felújításokkal terepivé varázsolt budai észak-déli bicikliúton nem válik szükségessé a mindennapi használata.) Hálás lennék, ha konkrét tipusokat, és kimerítő értékelést ajánlanátok!

Üdv és köszi!

291
stp1 képe

próba nélkül semmilyet.

próba nélkül semmilyet. az ő méreteihez és testalkatához kell passzolnia az adott méretnek és geometriának, így ajándékként látatlanba nem érdemes venni.

292
MiZsó képe

Azért ez mégsem olyan,

Azért ez mégsem olyan, mint a méretre készült zakó, testmagasságát tudom, de ha kell, a jelen biciklijének beállítását is le tudom mérni, emlékszem másfél éve komoly tudományos kutatást végzett ez ügyben, párszor én voltam a biciklitartó satu... És 20 éve a lomtalanított bicajjal is tudott menni, nem gondolom, hogy ez kizáró tényező lenne, játszani lesz, nem versenyre.

Ne hangoljatok le egy 19 éve szerelmes, lelkes feleséget!

293
stp1 képe

lehangolás: de, pont olyan.

lehangolás: de, pont olyan. :)

amire figyelj akkor méretügyben: nyeregvázcső hossza (ez a vázméret) és a felsőcső hossza.
összehasonlítási alapnak meg legyen a legjobban passzoló bringája. (habár az országúti más világ, valaki linkeljen mérettáblázatot a kétféle számolással)
ha nem jön össze ezt lehet korrigálni a kormányszár és a kormány cseréjével/állítgatásával, de nem szerencsés ha magas és rövid a váz, vagy rövidek a karjai és előre esik, hogy elérje a kormányt. :)

294
. képe

Szerintem, ha örömet

Szerintem, ha örömet akarsz okozni inkább együtt menjetek el kiválasztani a biciklijét. Én annak örülnék a legjobban, ha olyat kapnék, amilyet igazán szeretnék. A meglepetésről cserébe lemondok :)

----------------------------------
Valamint autómentes településeket!

295
Loach képe

Ha még esetleg nem vetted

Ha még esetleg nem vetted meg a gépet, itt ( http://outi.network.hu/blog/orszagutisok-kozossege-hirei/olvasgass-bring... )megnézheted, hogy milyen méretű kerékpár volna az ajánlott a férjednek. (a bikefun katalógusban amit innen le lehet tölteni van egy táblázat a különféle geometriákra)
Milyen árkategóriában gondolkodtál?
http://www.bigbike.hu/?level0=bikes&page=bikes&cat=Magellan&id=756 ->ez egy viszonylag oclsó, cserébe alap , de szerintem jó bicikli...feltéve ha elég belőle a 20" méret.

296
Torpedo képe

Meglepetést, örömet

Meglepetést, örömet szerezni, fájdalmat okozni. Sorry.

Lehet, hogy egy pár cserekerék lenne a jó választás, ha egyébként szereti az országútiját, és induljunk ki ebből :-)
Kicsivel vastagabb gumikkal (túra/trekking otszály) és erős/magas felnikkel terepbarát bringa szerelhető évi pár alkalomra. A kerékátmérő, az agyak méretazonossága, a felni szélessége, amikre nagyvonalakban figyelni kellene.
De én is azt javaslom, beszéld meg elébb vele is!

297
jenessanyi képe

Ha normális az országúti,

Ha normális az országúti, akkor 28-asnál nagyobb külső nem fér be a váz és villa miatt.

298
Torpedo képe

Igen, kérdés, hogy

Igen, kérdés, hogy milyen.
A szputnyikom pl. országúti geometriájú, csak hát patkófékes. Túragumis kerekével csak a fék miatt volt gond egyszer, mikor a sár és az avar begyűrődött egy lejtőn, de ez is a hátsónál, így a fejreállást megúsztam.

299
p-mann képe

Akármilyen kerék lenne az

Akármilyen kerék lenne az országútimban, nem szivesen gyilkolnám földúton. Nem kényelmes ilyen felhasználásra, és nem is erre találták ki.

300
Torpedo képe

Én még országúton sem

Én még országúton sem szívesen gyilkolnám.